Fanpage Teatru Nowego w Zabrzu może pochwalić się 10 000 lików od sympatyków/widzów naszego teatru! Z tej okazji ogłaszamy wyjątkową promocję. 

Bilety na spektakle pt. „Garnitur prezydenta” (najbliższa sobota, 04.03.2017 r.) oraz na „Matki” (czwartek, 09.03.2017 r.) można zakupić za jedyne 10 zł/bilet! Zachęcamy do skorzystania! Świętuj z nami! Przypominamy, że promocje nie łączą się.


GARNITUR PREZYDENTA - 4 marca godz. 18:00
A co by było gdyby ktoś narobił na garnitur prezydenta? Czy ptasia kupa może wywołać zamieszki albo doprowadzić do trzeciej wojny światowej? Każdy będzie miał w tej sprawie coś do powiedzenia – spotkają się Mickiewicz ze Słowackim, Orzełek z Bociankiem, Słowikowa i Ptasie Radio, ale też bohaterowie dnia codziennego: Anna Kowalska i Bardzo Charakterystyczny Człowiek. Szalone tempo i niespodziewane zwroty akcji, garnitur, który zwołuje konferencje prasowe i prezydent, który okazuje się dziesięcioletnim chłopcem, a do tego niezwykłe poczucie humoru najpopularniejszej dramatopisarki ostatnich lat i wyjątkowe kreacje aktorskie.


MATKI - 9 marca godz. 19:00
Sztuka Piotra Rowickiego rozbiera na czynniki pierwsze naszą hipokryzję, wyobrażenia jacy to jesteśmy dobrzy i szlachetni, a obnaża nasze okrucieństwo i egoizm. Spektakl koncentruje się wokół relacji dziecko - matka, najbardziej podstawowej, pierwotnej, elementarnej i organicznej więzi, na którą chociażby z racji prawa natury każdy z nas jest skazany. Ten „dany przez przyrodę” związek ulega różnym transformacjom i deformacjom , ale to już są nasze indywidualne życiorysy. Temat dotyka newralgicznego punktu naszej cywilizacji, która dla każdego okrucieństwa znajduje ideologię i piękną nazwę.