W dniach 13-21 października 2018 r. odbędzie się w Zabrzu XVIII Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona". / REGULAMIN I KARTA /
Jak co roku, chcemy podczas Festiwalu zaprezentować kilkanaście najbardziej znaczących inscenizacji dramatu polskiego i obcego, powstałych nie później niż w roku 2017 i spełniających następujące kryteria regulaminowe:
– spektakl jest inscenizacją dramatu (w szczególnych przypadkach dopuszczalne są również adaptacje innych gatunków literackich) powstałego po roku 1989;
– spektakl stanowi istotny głos w dialogu z rzeczywistością, dotykając najważniejszych pro blemów współczesnego świata, zwłaszcza dokonujących się w nim przemian, w różnych sferach życia: społecznej, politycznej, kulturowej, duchowej, obyczajowej etc.
 
Zwracamy się do Państwa z prośbą o nadsyłanie propozycji przedstawień, które – Państwa zdaniem – najlepiej wpisują się w formułę naszego Festiwalu i które chcieliby Państwo zaprezen-tować w festiwalowym konkursie. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zapisami regulaminu i przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej (do pobrania na stronie www.teatrzabrze.pl) wraz z nagraniem spektaklu na płytach DVD na adres:
 
Beata Dąbrowiecka
TEATR NOWY
PLAC TEATRALNY 1
41-800 ZABRZE z dopiskiem: festiwal/zgłoszenie
lub: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 691 8888 19
 
Nagranie video będzie podstawą wstępnej selekcji zgłoszonych przedstawień; spektakle
 
„zakwalifikowane” tą drogą postaramy się obejrzeć „na żywo” na scenach macierzystych (o umożliwienie czego będziemy Państwa prosili). Z tego względu prosimy o jak najszybsze nadsyłanie zgłoszeń; termin ostateczny upływa 20 maja 2018 r.
 
Z poważaniem i z życzeniami dobrego pod każdym względem roku 2018
 
Jerzy Makselon
dyrektor Teatru Nowego w Zabrzu

 

REGULAMIN / klik

 

KARTA ZGŁOSZENIOWA / klik