Jedziemy do Gniezna oraz na Ogólnopolski Przegląd Teatrów Małych Form – Kontrapunkt w Szczecinie!!! Trzymajcie kciuki!

Tak więc trasa wyjazdowa zabrzańskiego White Power niezaprzeczalnie rozszerza swoje granice!

28 maja pojawimy się w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie a 30 maja zaprezentujemy spektakl w Teatrze Współczesnym w Szczecinie podczas festiwalu KONTRAPUNKT.

KONTRAPUNKT to jeden z najstarszych i największych polskich festiwali teatralnych. Niezmiennie, od ponad pół wieku, jego sednem jest nurt konkursowy, czyli prezentacja tego, co na polskich i zagranicznych scenach teatralnych ważne i wartościowe. To swoisty barometr kondycji współczesnego teatru, a do tego emocjonująca rywalizacja. Grand Prix Przeglądu przyznaje w głosowaniu publiczność, spektakle nurtu konkursowego ocenia także profesjonalne jury.

Trzymajcie kciuki!!! Do zobaczenia w Gnieźnie i Szczecinie!!!

Ale zanim wyjedziemy zapraszamy na ostatnie w tym sezonie spektakle, w których „Maciej Podstawny pokazuje mechanizmy rodzenia się faszyzmu, udowadnia niemal fizycznie, że każdy z nas ma rasistowskie predyspozycje. Boimy się przecież tych innych, bronimy się przed zagrożeniami płynącymi z zewnątrz, chcemy by świat pozostał taki, jaki był dotąd. Wystarczy sprytna manipulacja politycznych graczy, by za tymi postulatami ujawniły się kolejne, moralnie wątpliwe i odrażające” (Łukasz Drewniak).