Życie w teatrze. Za sobą mamy już kolejny rok szkolny, który szybko odszedł w zapomniane. Tymczasem my, ciekawa świata grupa dziennikarska wybrała się na małą wycieczkę zapoznawczą po teatrze...

Zwiedziliśmy dotychczas nieznane nam miejsca. Postanowiliśmy zrobić krótką relację o każdej grupie.

Nasza grupa zajęta była wymyślaniem tytułu dla naszej gazetki. Pomimo małej burzy mózgów wymyśliliśmy nazwę „Za Murami Teatru”. Później czekało nas trudniejsze zadanie, wymyślenie logo. Najpierw narysowaliśmy nasze pomysły na kartkach, po czym zrobiliśmy małe głosowanie. Wygrało logo numer 3.
Nasi aktorzy wprowadzają zmiany do tekstu swoich ról i ostro ćwiczą. Pomimo ograniczającego ich czasu, cały dzień praktykują brzmienie swojego głosu. Ich opiekunowie dodają im otuchy, co zwiększa poczucie pewności.

W grupach tanecznych zapoznają się ze sobą nawzajem, grając przy tym w różne gry. Przygotowują swoje układy taneczne, które po sprawdzeniu i małych zmianach zostaną wdrożone w życie teatralne. Nowe znajomości pomagają im otworzyć się, co powoduje większą chęć bycia razem i rozwijania swoich talentów i pasji.

Plastycy tworzą swoje obrazy i wydobywają swoją kreatywność, która przyda im się do tworzenia elementów scenograficznych. Pracują w miłej atmosferze, a efekty ich pracy kontroluje pan Adrian.

Grupa lalkarska tworzy projekty lalek. Będą one używane w spektaklu jako pacynki. Póki co, zamiast igły i nici, w ciągłym ruchu są przybory plastyczne.

Za dwa tygodnie, wielki finał. Przed nami jeszcze wiele rzeczy do załatwienia w tym, nagranie filmu promującego Teatr Nowy w Zabrzu.

Łucja W., Ania F., Kinga D., Ewa T., Kamil C.