W roku 2017 laureatem prestiżowej Europejskiej Nagrody im. dr. Aloisa Mocka został doskonale znany polskiej publiczności teatralnej Miro Gavran.

Nagroda ta od piętnastu lat przyznawana jest wybitnym osobistościom, które poprzez swoją działalność literacką, dziennikarską lub polityczną afirmują wartości europejskie. W latach poprzednich otrzymali ją m. in. Hans Dietrich Genscher, Otto von Habsburg, Jerzy Buzek, Viviane Reding, Poul Lendvai i Jose Manuel Barroso. Laureatowi najnowszej edycji serdecznie gratulujemy!

Nasz Teatr już od ponad 10 lat z wielkim powodzeniem prezentuje połączone w jeden spektakl dwie sztuki Miro Gavrana - „Wszystko o kobietach” i „Wszystko o mężczyznach", w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. Podczas jednego wieczoru sześcioro aktorów (trzy panie i trzej panowie) kreuje kilkanaście postaci z pasją i sentymentem, szczerością i humorem, miłością i nienawiścią, szczęściem i rozpaczą. Opowiadają Państwu różne historie, obnażają skomplikowane relacje międzyludzkie i niezaprzeczalnie - bawią!

Ale to nie wszystko, co można zobaczyć na naszej scenie autorstwa Miro Gavrana. Kolejna propozycja pełna świetnego humoru, dowcipnych dialogów i brawurowej gry aktorskiej to „Śmiech wzbroniony" w reżyserii Zbigniewa Stryja. Komediowa opowieść o toksycznej miłości i zdradzie, z odrobiną nienachalnego moralizatorstwa zachwyci nawet najbardziej wymagających widzów. Serdecznie zapraszamy!

Najbliższe spektakle:

ŚMIECH WZBRONIONY w reż. Zbigniewa Stryja

20 stycznia 2018 r. /sobota/ godz. 18:00 KUP BILET

16 lutego 2018 r. /piątek/ godz. 19:00 KUP BILET

 

WSZYSTKO O KOBIETACH. WSZYSTKO O MĘŻCZYZNACH w reż. Bartłomieja Wyszomirskiego

 04 lutego 2018 r. /niedziela/ godz. 18:00 KUP BILET