24 marca pojawimy się tam z „jednym z najbardziej perfidnych polskich spektakli ostatnich sezonów”.

Spektakl „Ku Klux Klan. W krainie miłości” w reżyserii Macieja Podstawnego zaproszony został do impresaryjnego Teatru Starego w Lublinie. Do prestiżowego programu prezentującego najciekawsze i najważniejsze przedstawienia ostatnich sezonów zakwalifikowani zostaliśmy przez Łukasza Drewniaka, krytyka teatralnego, dziennikarza i kuratora teatralnego tejże sceny.

 

„Ogląda się go z absolutną przyjemnością, w ukołysaniu kolejnymi brawurowo wykonanymi piosenkami country i aktorskimi monologami. (…) Zabrzańscy aktorzy nie pozwalają sobie na żadne przerysowanie, krytykę rozumowania bohaterów. Radykalnie prawicowe myśli mogą wybrzmieć ze sceny bezkarnie. I wtedy niejeden widz łapie się na wewnętrznym potakiwaniu treściom głoszonym ze sceny. Teatralna pułapka się zatrzaskuje. Maciej Podstawny pokazuje mechanizmy rodzenia się faszyzmu, udowadnia niemal fizycznie, że każdy z nas ma rasistowskie predyspozycje. Boimy się przecież tych innych, bronimy się przed zagrożeniami płynącymi z zewnątrz, chcemy by świat pozostał taki, jaki był dotąd. Wystarczy sprytna manipulacja politycznych graczy, by za tymi postulatami ujawniły się kolejne, moralnie wątpliwe i odrażające. Dlatego tak naprawdę ten spektakl nie opowiada o Ameryce, on opowiada o Środkowej Europy” - pisze Łukasz Drewniak

 

24 marca 2018 r. godz. 19.00 !!! „Ku Klux Klan. W krainie miłości” reż. Maciej Podstawny. White Power zaprezentowany przez Teatr Nowy w Zabrzu zawita do Lublina!!!

Na naszą scenę spektakl powróci 21/22 kwietnia!!
BILETY: http://www.teatrzabrze.pl/repertuar/kwiecien-2018.html