Serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu Marka Pruchniewskiego “Ciało moje” w reżyserii Marka Pasiecznego do Teatru Nowego w Zabrzu! 17 września (sobota) godz. 19.00!

 

Marek Pruchniewski

Reżyseria: MAREK PASIECZNY
Scenografia: JANUSZ POKRYWKA
Kostiumy: BEATA KLIMKOWSKA
Muzyka: ROBERT ŁUCZAK
Światło: MARIA MACHOWSKA
Inspicjent/sufler: EDYTA BICZ
  
Dramat
1 godz. 20 min.
 
 
Obsada:
Ona: ALEKSANDRA GAJEWSKA                                                        DAGMARA NOSZCZYK
Córka: JOANNA GORZAŁA
Matka: JOLANTA NIESTRÓJ-MALISZ
Przyjaciółka: MAGDALENA WALIGÓRSKA-LISIECKA
On: JAROSŁAW KARPUK
Mężczyzna: ANDRZEJ KROCZYŃSKI
Chłopak: MATEUSZ LISIECKI-WALIGÓRSKI
Ojciec: MARIAN WIŚNIEWSKI

 

  • c7c7
  • c6c6
  • c5c5
  • c1c1
  • c2c2
  • c4c4
  • z3z3
  • c8c8

 

„Ciało moje” w reżyserii Marka Pasiecznego to dramat rodzinny. Główną bohaterką jest czterdziestokilkuletnia sparaliżowana kobieta. Wiktoria nie mając kontaktu z otoczeniem, w paradoksalny sposób uczestniczy w życiu najbliższych. Jednocześnie odnajduje kontakt z Bogiem, próbując zrozumieć wszystko, co zdarzyło się w jej życiu. Wiktoria - ma syndrom tzw. zamknięcia – jej ciało jest absolutnie nieruchome, sparaliżowane, natomiast ma świadomość i żyje pełnią życia. Ta sytuacja powoduje taki rodzaj katalizatora, który zmusza bohaterkę i jej bliskich do zadania sobie kilku ważnych pytań o życiu. Dlaczego mnie to spotkało? Czy to jest przypadek, zbieg okoliczności, czy Bóg tak zdecydował? A jeśli Bóg, to jaki Bóg? Czy Bóg gra w kości, czy nie gra w kości? – to odwieczne pytanie. Sytuacja Wiktorii uwięzionej w pułapce życia i nieżycia odciska piętno nie tylko na niej, ale również jej rodzinie i bliskich. Każdy musi odnaleźć siebie i zadać sobie pytanie – jak żyć?


Marek Pruchniewski, autor sztuki „Ciało moje” jest zwycięzcą konkursu zamkniętego na utwór dramatyczny dla Teatru Telewizji zorganizowanego przez TVP oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w 2014 r.

 

 

Prawa autorskie: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Premiera: 17 września 2016 r.

Fotografie: Paweł JaNic Janicki