„Królewna Śnieżka” to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek. | 12 i 13 maja 2015 r. | gościnnie Teatr Zagłębia w Sosnowcu 

 

Według baśni braci Grimm

Przekład i reżyseria: Karol Suszka
Scenografia: Ireneusz Domagała
Choreografia: Henryk Konwiński

 
 
Obsada:

Zając – Agnieszka Bieńkowska

Lis – Maria Bieńkowska

Sowa – Ryszarda Celińska

Sroka – Beata Deutschman

Królewna – Agata Śliwa

Zagapek – Tomasz Muszyński

Królowa – Ewa Kopczyńska

Sarenka – Agnieszka Okońska

Śmieszek – Michał Bałaga

  
 
 
 
 
 
 

Apsik – Aleksander Blitek

Śpioszek – Kamil Bochniak

Strażnik – Andrzej Śleziak

Królewicz – Przemysław Kania

Miś – Krzysztof Korzeniowski

Papluś – Grzegorz Kwas

Gderek – Andrzej Rozmus

Nieśmiałek – Piotr Zawadzki

Inspicjent: Urszula Czyż
Sufler: Ewa Żurawiecka 
 
Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://teatrzabrze.pl/images/gallery/Krolewna_sniezka

 

„Królewna Śnieżka” to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji. Obok głównych bohaterów pojawią się także zwierzątka, które w swych przepięknych kostiumach oddają charakter poszczególnych postaci. Wszystko to wkomponowane jest w iście bajkową przestrzeń, która przenosi nas w piękny świat bajek.

 

Fragmenty recenzji:

„Akcja spektaku została skrócona i skupiała się na głównych wątkach baśni, przez co stała się bardziej interesująca i emocjonująca, tak, aby wymagający widz, jakim jest dziecko nie miał okazji się nudzić. Szczególną oprawę stanowiła scenografia Ireneusza Domagały, płynnie zmieniająca się niczym kartki książki, która przenosiła widzów do świat baśni, pobudzając wyobraźnię. Bardzo dobre opracowanie muzyczne połączone z choreografią Henryka Konwińskiego poruszyło publiczność, czego dowodem były gromkie oklaski  w rytm muzyki.”
Monika Panek SosnArt 10/2009

„Sosnowieckiemu przedstawieniu nie brakuje niczego, występuje w nim zarazem zła macocha, krasnoludki, książę jak i nawet leśne zwierzęta. Zarówno kostiumy jak i scenografia wspaniale wprowadzają w bajkowy świat braci Grimm.”

Gabriela Kolano „Kurier Miejski” 10/2009

„Karol Suszka zaproponował zagłębiowskim widzom baśń, która wpisuje się w hasło „uczyć, bawiąc”. I tak do „Królewny Śnieżki” przenikało wiele elementów świat realnego, historycznego. Obok walorów edukacyjnych nie zabrakło elementów humorystycznych, głównie w wykonaniu krasnoludków. Baśniowej scenografii, która raz po raz zmieniała się z przyjaznego lasu w okrutną pułapkę lub komnatę macochy, towarzyszyły wyśpiewane przez Śnieżkę, krasnoludki i leśne zwierzęta, wpadające w ucho, urocze i zupełnie pozbawione sensu piosenki, ot chociażby o tchórzu, który pachniał różami.”

Magdalena Kłobusek e-Sosnowiec

Premiera: 06 września 2009