12. NOC TEATRÓW METROPOLII – zapraszamy!

17 września 2022 r. zapraszamy na kolejną edycję NOCY TEATRÓW METROPOLII.

To już 12 edycja podczas której, Teatr Nowy w Zabrzu przygotował dla Państwa wiele wspaniałych propozycji. Tę wyjątkową noc rozpoczniemy, już o godzinie 11.00, propozycją przeznaczoną dla naszych najmłodszych widzów. Spektakl „Niesamowite przygody skarpetek” w reżyserii Zbigniewa Stryja jest adaptacją najbardziej utytułowanej książki autorstwa Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Należy dodać, że kultowa już książka dla dzieci, jest najczęściej nagradzaną pozycją literatury dziecięcej 2016 roku!!!. Pretendowała do tytułu Najpiękniejszej Książki Roku Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz znalazła się na liście 15 najlepszych książek roku 2016 według portalu Juniorowo.pl. Skarpetki czasem wybierają wolność… znikają z kosza na pranie i ruszają w świat… Pewnie dlatego w każdym domu jest tyle skarpet bez pary! Znikają? Czy to możliwe? W bajkach wszystko jest możliwe! Mała Be – bohaterka spektaklu opowiada o przygodach skarpetek, które ruszyły w podróż. Ruszyły z ciekawości świata, ruszyłyby przeżyć przygody! Skarpetka zostaje filmową gwiazdą, detektywem, opiekunką myszek albo specjalistą od rozweselania dzieci…? Tak! Kto chce się przekonać, musi zobaczyć tę bajkę. Wtedy uwierzy w magiczny świat. Twórcy przedstawienia sięgają po różne formy przekazu, aktorskie kreacje, multimedialne obrazy, animacja lalek i piosenki. Nasza opowieść jest wesoła i bogata w mądre przesłania.

W tajniki sztuki aktorskiej, podczas warsztatów teatralnych, o godz. 14.30 wprowadzą Państwa aktorzy naszego teatru. Podczas zajęć prowadzonych pod okiem zawodowych aktorów, uczestnicy ćwiczyć będą dykcję, emisję głosu, interpretację tekstu. Będzie to także idealna okazja, aby obyć się ze sceną oraz nabrać pewności siebie. W tym czasie będziemy się dobrze bawić i przełamywać ograniczenia!!!

O godz. 19.00 zapraszamy na Scenę Kameralną, gdzie widzowie śmiać się będą tylko na własną odpowiedzialność. Czy istnieje recepta na idealny związek? Czy istnieje uniwersalny sposób na spokój, szczęście i harmonię? A może należy stworzyć przepisy… prawo regulujące relacje damsko-męskie? Absurdalne? Śmieszne? Tak! To wydaje się śmieszne! Odpowiedzi na te i inne nurtujące nas pytania o relacje damsko-męskie postaramy się znaleźć wspólnie, podczas spektaklu „Stosunki prawne” w reżyserii Zbigniewa Stryja. W rolach głównych zobaczą Państwo Dorotę Rusek-Binowską oraz Andrzeja Kroczyńskiego.

Godz. 21.00 zarezerwowana jest na świetną zabawę i dużo dobrego humoru. „Historie łóżkowe” w reżyserii Marcina Sławińskiego to jedna z najlepszych, błyskotliwych i najczęściej wystawianych komedii kanadyjskiego autora Norma Fostera, w której mamy okazję poznać przezabawne losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. To spektakl, który rozbawi Państwa do łez, ale też wzruszy i zachwyci brawurowym aktorstwem. W rolach głównych występują: Jakub Piwowarczyk, Marian Wiśniewski, Danuta Lewandowska, Mateusz Lisiecki – Waligórski, Anna Konieczna, Zbigniew Stryj, Dagmara Noszczyk. Ale to nie wszystko!!!

O godz.23.00, kiedy duchy „zamieszkujące” nasz teatr powoli budzić się będą ze snu, my … oprowadzimy Państwa po naszym teatrze, zdradzając tajne zakamarki niedostępne na co dzień…

Będzie się działo!!! Tego nie można przegapić!!! W ten dzień / w tę noc musisz być z nami!!!

 

Organizatorem Nocy Teatrów GZM jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

pełen program Nocy Teatrów jest na stronie nocteatrowgzm.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *