BANDONEGRO I TANGOWE HISTORIE / 28 MAJA GODZ. 19:00
gościnny spektakl muzyczno-taneczny

Na deskach Teatru Nowego znów zagości ogniste tango!

Po zeszłorocznym sukcesie spektaklu, Bandonegro wraca do Zabrza z nową energią! Spektakl muzyczno-taneczny w wykonaniu młodych polskich muzyków, którzy błyszczą na arenie międzynarodowej uświetniony zostanie pokazami światowej sławy tancerzy z Argentyny, Urugwaju, Turcji i Polski!

Będzie też opowieść, bo  spektakl “Bandonegro i tangowe historie” to wiele historii o emocjach i wydarzeniach. Czasem o  zauroczeniu, czasem o tęsknocie, najczęściej o miłości, w tym tej trudnej i bolesnej.  Na pewno będzie wzruszająco i pięknie …

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL Z MUZYKĄ NA ŻYWO I POKAZAMI TANGA! REZERWACJA MIEJSC W TEATRZE POD NR TELEFONU 723 331 007 LUB BEZPOŚREDNIO U ORGANIZATORA: P. MAJA KUCHARSKA TEL. 535 299 316 BILETY DO NABYCIA W KASIE TEATRU (PŁATNOŚĆ TYLKO GOTÓWKĄ) LUB PO WCZEŚNIEJSZEJ REZERWACJI MIEJSC – PRZELEWEM NA NIŻEJ PODANY NR KONTA: 51 1140 2004 0000 3202 7847 9945 STOWARZYSZENIE NASZE MIASTO TAŃCZY.

CENA 95 ZŁ

Bandonegro:
skład:

Michał Główka– bandoneon / akordeon
Jakub Czechowicz– skrzypce
Marek Dolecki– fortepian
Marcin Antkowiak– kontrabas

Tancerze:

Sara Grdan & Ivan Terrazas (Argentyna)
Stefanía Colina & Juan Martín Carrara (Urugwaj)
Müge Üner & Selçuk Atalay (Turcja)
Joanna Jabłońska & Piotr Bochiński (Polska )

Informacje o artystach:

BANDONEGRO, ORKIESTRA TANGO

Bandonegro to światowej klasy polska orkiestra tango, należąca do grona najbardziej intrygujących i rozpoznawalnych wykonawców tego gatunku. Zespół prezentuje zarówno tradycyjne tango argentyńskie, jak i tango nuevo oraz tworzy własne kompozycje z elementami jazzu i muzyki klasycznej. Niezwykła pasja, pomysł muzyczny, świeże brzmienie i wyjątkowy taneczny styl sprawiają, że muzycy podbijają serca publiczności na całym świecie i są uznawani za najlepszy zespół tango swojego pokolenia.

Już na początku kariery, w wieku 18 lat, wygrali międzynarodowy konkurs „PIF Castelfidardo” we Włoszech, a zaledwie rok później nagrali swój debiutancki album „Tango Nuevo by Astor Piazzolla”. Od tego momentu rozpoczęli intensywną działalność na rzecz promocji kultury tanga w Polsce, występując w prestiżowych salach koncertowych, filharmoniach oraz teatrach muzycznych.

Swoją muzykę prezentowali na najważniejszych festiwalach tangowych i jazzowych w Polsce: Krakus Aires Tango Festival, Recuerdo Warsaw Tango Festival, Łódź Tango Salon Festival, Podlasie Jazz Festival i za granicą w Argentynie (Argentina Tango Salon), Niemczech (Schleswig Holstein Music Festival), Holandii, Włoszech (Torino Tango Festival), Francji (Tarbes Tango Festival), Danii (Copenhagen Jazz Festival), Szwecji (Stockholm Tango Festival), Szwajcarii (Geneve Tango Festival), Finlandii (World of Tango Festival) czy Norwegii (Oslove Tango Festival).

Zespół współpracuje z wybitnymi tancerzami m.in. Roxana Suarez & Sebastian Achaval, Facundo Pinero & Vanesa Villalba, Clarisa Aragone & Jonathan Saavedra, Los Totis, jak i wokalistami oraz muzykami tangowej sceny m.in. Nelson Pino, Roberto Siri, Carlos Roulet czy Andres Martorell.

W 2019 roku muzycy odbyli 5-tygodniowe tournée, w argentyńskim Buenos Aires, występując w prestiżowych klubach m.in. Salon Canning, La Viruta oraz podczas Argentina Tango Salon Festival. Specjalna wersja utworu „Gallo Ciego” w wykonaniu Bandonegro została zaprezentowana podczas finałów Buenos Aires Tango World Cup – największego wydarzenia tango na świecie. Jako jedyni polscy muzycy mieli okazję wystąpić przed José Colángelo – ostatnim pianistą orkiestry Troilo oraz legendarnym skrzypkiem Fernando Suárez Paz, który przez wiele lat koncertował w kwintecie Astora Piazzolli.

W swoim dorobku mają 4 płyty wydane przez prestiżowe polskie wytwórnie m.in. Dux, RecArt czy SJRecords. „Tanchestron” (2017) i „Tangostoria” (2020) utrzymane w nurcie tradycyjnym oraz „Tango Nuevo by Astor Piazzolla” (2011) i autorska „Hola Astor” (2019) prezentująca fuzję tanga z elementami jazzu i rocka, która przez krytyków muzycznych została okrzyknięta rewolucją gatunku.

Muzycy coraz częściej zwracają się w stronę twórczości kompozytorskiej, pisząc na zamówienie renomowanych instytucji m.in. Niemieckiej Telewizji ARD czy Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Zespół Bandonegro jest stypendystą Prezydenta Miasta Poznania za wybitne osiągnięcia artystyczne, a także laureatem Medalu Młodej Sztuki – honorującym utalentowanych artystów Wielkopolski. Honorowy Patronat nad działaniami Bandonegro objęła Ambasada Argentyny w Polsce.

 

WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *