CHOPCY GRAJĄ NA WYJEŹDZIE – LEGNICA

Jesteśmy już spakowani!

Zapraszamy na dwa wspaniałe spotkania w Legnicy! „Chopcy z Roosevelta” to spektakl NIE TYLKO DLA KIBICÓW! Zagramy w ramach projektu Modrzejewska – Dom Otwarty w piątek 1 grudnia o godzinie 12:00 i 19:00 na Scenie Gadzickiego w Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy.

Celem zadania Modrzejewska-Dom Otwarty, dofinansowanego z budżetów państwa oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego jest podejmowanie dyskusji na ważne społecznie tematy. Mariaż teatru i sportu – przeniesienie tego wątku na deski sceniczne okazał się strzałem w dziesiątkę. Przybliżenie teatromanom świata sportu a kibicom rzeczywistości teatralnej został doceniony przez Komisję Złotych Masek, która uhonorowała twórców przedstawienia w kategorii Nagroda Specjalna. „Chopcy z Roosevelta” to spektakl inspirowany książką Pawła Czado Górnik Zabrze. To opowieść o złotych latach drużyny. Powstał w Teatrze Nowym w Zabrzu, lecz jego autorami jest “legnicka drużyna”:
Katarzyna Knychalska, Jacek Głomb i Małgorzata Bulanda. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszej drużyny, zarówno teatralnej jak i sportowej!
Cieszymy się, że legnicka publiczność będzie miała okazję obejrzeć nasz spektakl i przenieść się na chwilę na zabrzańskie „teatralne trybuny”.
Po wieczornym spektaklu w Art Cafe Modjeska odbędzie się spotkanie z twórcami i aktorami, które poprowadzi Łukasz Drewniak.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *