CHOPCY Z ROOSEVELTA NA PRZYSTANKU ŚLĄSK 23/24 września 2023 r. – WSIADASZ?

Już 15 września rozpoczyna się multidyscyplinarny przegląd ⚒ PRZYSTANEK ŚLĄSK, podczas którego odmieniamy Śląsk i Ślązaków przez wszystkie przypadki.

 

W ramach tego wydarzenia 23/24 września o godz. 19:00 zapraszamy na spektakl Katarzyny Knychalskiej CHOPCY Z ROOSVELTA – Złote czasy naszego Górnika Zabrzew reż. Jacka Głomba.

 

Spektakl o „złotych latach” Górnika Zabrze jest pomyślany jako lokalna opowieść, z której legniccy twórcy zaproszeni do Teatru Nowego w Zabrzu są dobrze znani. Historia drużyny przełoży się w sposób naturalny na ludzi, którzy ją tworzyli i na miasto, w którym się rozgrywała.
☎ +48 723 331 007

Śląsk na nowo i wciąż od nowa. Śląsk odmieniany przez wszystkie przypadki. Lokalność i lokalsi, Ślązacy z dziada pradziada i Nowi Ślązacy. Śląska cepeliada i Śląsk ultranowoczesny, prapremierowy, ponadczasowy. Śląsk na scenie i w kulisach, w muzyce, w słowach, rytmach i w powietrzu. Spróbujmy wspólnie poukładać te elementy, które wymykają się wszelkim klasyfikacjom, bo z natury są nieklasyfikowalne. Pokażmy to, co naszym zdaniem w lokalnej kulturze najcenniejsze, najciekawsze, najbardziej frapujące. Pokażmy wszystkim nasz PRZYSTANEK ŚLĄSK.

Pełny program dostępny jest na stronie teatrslaski.art.pl/festiwal/przystanek-slask
Organizatorem przeglądu jest Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *