CHOPCY Z ROOSEVELTA” – ZŁOTE CZASY GÓRNIKA ZABRZE OD 7 PAŹDZIERNIKA

Szykują się wyjątkowe chwile dla Górnika Zabrze. Spektakl “Chopcy z Roosevelta” prezentowany będzie od 7 października. Występ będzie nawiązywał do najlepszych czasów w historii klubu.

“Chopcy z Roosevelta” Katarzyny Knychalskiej, w reżyserii Jacka Głomba to spektakl inspirowany książką Pawła Czado “Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach”. To będzie wyjątkowe wydarzenie! Spektakl o “złotych latach” Górnik Zabrze S.A. jest pomyślany jako lokalna opowieść, z której legniccy twórcy zaproszeni do Teatru Nowego w Zabrzu są dobrze znani.

CZYTAJ WIĘCEJ: https://sport.tvp.pl/63017772/chopcy-z-roosevelta-zlote-czasy-gornika-zabrze-od-7-pazdziernika

Premiera odbędzie się 7 października. Historia drużyny przełoży się w sposób naturalny na ludzi, którzy ją tworzyli i na miasto, w którym się rozgrywała. Opowieść o Górniku nie będzie jednak stricte dokumentalna. Teatr nie lubi dosłowności. Artyści tworząc lokalne opowieści czerpią szeroko z faktów, ale potem pozwalają sobie przełożyć je na teatralną metaforę. Dzięki temu spektakl nie pozostaje jedynie lokalny – robi się zrozumiały dla mieszkańców innych miast. W przypadku Górnika takie “zuniwersalizowanie” opowieści jest szczególnie ważne, bo przecież sukcesy drużyny swoim zasięgiem wychodziły daleko poza Zabrze – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *