DOM LALKI NA 62. KALISKICH SPOTKANIACH TEATRALNYCH

Dom Lalki. Część 2.” w reżyserii Katarzyny Deszcz zaprezentowany zostanie 11 maja na 62. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Festiwal Sztuki Aktorskiej ma charakter konkursowy, a w skład tegorocznego Jury wchodzą: Dorota Ignatjew, Tadeusz Kornaś, Dominik Nowak i Rafał Turowski. W konkursie udział weźmie 103 aktorek i aktorów w aż 14 spektaklach z całej Polski.

Dom lalki”. Część druga.” Lucasa Hnath’a, napisana w roku 2017 to kontynuacja losu Nory – bohaterki innego dzieła, autorstwa Henryka Ibsena, napisanego w 1879 roku… Akcja spektaklu w reżyserii Katarzyny Deszcz rozgrywa się 15 lat po odejściu Nory. Wróciła…. Ale dlaczego?

Jej powrót obnaża trudne relacje rodzinne i ukazuje różne postawy bohaterów, dla każdego z nich słuszne i warte naśladowania. Ale czy na pewno? Jak się okazuje nasze oczekiwania i wyobrażenia wobec innych osób – najbliższych z którymi żyjemy – okazują się być tylko wyobrażeniami, nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistością. Każda z postaci ma za sobą bolesne życiowe doświadczenia, które kształtują ich indywidualną postawę życiową i przekonania. Czy można osiągnąć kompromis i porozumieć się, czy też będziemy się mijać w oczekiwaniach i idealizować własne wybory? W rolach głównych wystąpią: Magdalena Waligórska-Lisiecka, Anna Konieczna, Jolanta Niestrój-Malisz i Jarosław Karpuk.

Za rolę Anne Marie Jolanta Niestrój -Malisz uhonorowana została Wyróżnieniem aktorskim podczas XX Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2021.

Trzymamy kciuki!!!

Tekst: Beata Dąbrowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *