EMIGRACJA – PRAPREMIERA – 9 LISTOPADA 2019

Adaptacja sceniczna bestselerowej powieści Malcolma XD pod tym samym tytułem. Kryjący się pod pseudonimem autor jest najbardziej znanym twórcą pasty – nowego gatunku literackiego, królującego w internecie, a „Emigracja” to jego debiut książkowy. W dynamiczny, groteskowy, pełen humoru sposób opowiada o przygodach młodego człowieka, który przed rozpoczęciem studiów, by poprawić swoją kondycję życiową wyrusza w podróż na Wyspy Brytyjskie. Zjadliwy obraz realiów polskiej prowincji przechodzi w równie sarkastyczny opis relacji międzyludzkich w różnych środowiskach polskich emigrantów, ich mentalności, postaw w zderzeniu z innym światem. Utrzymana w klimacie powieści łotrzykowskiej gawęda jest opisem doświadczenia pokoleniowego, które w pewien sposób ukształtowało, a może i napiętnowało losy całej generacji Polaków.

Spektakl w reżyserii Pawła Świątka chce być wiernym odzwierciedleniem klimatu i przesłania powieści. W scenerii lunaparku z rollercoasterem i gabinetem osobliwości (najbardziej odpowiedniej dla „szalonej jazdy”) ośmiu aktorów dynamicznie, brawurowo i z humorem odtwarza kolejne etapy podróży bohatera i jego kolejne niezwykłe przygody. Poznajemy przeróżne dziwne miejsca i całą galerię niebywałych typów, w najdziwaczniejszych, aczkolwiek z życia wziętych sytuacjach. A na końcu pewną prawdę o świecie, która wcale nie jest już taka zabawna.

Malcolm XD „Emigracja”
adaptacja – Tomasz Jękot
reżyseria – Paweł Świątek
scenografia i kostiumy – Karolina Mazur

Bilety:
8 listopada – https://tiny.pl/tl99r
9 listopada – https://tiny.pl/tl99w

obsada: Hanna Boratyńska, Danuta Lewandowska, Joanna Romaniak, Grzegorz Cinkowski, Jarosław Karpuk, Andrzej Kroczyński, Mateusz Lisiecki-Waligórski, Jakub Piwowarczyk

prapremiera – 9 listopada 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *