GLORIA ARTIS DLA JOLANTY NIESTRÓJ-MALISZ

Wieczornym spektaklem „Tajemnice namiętności” zakończył się 22 czerwca sezon artystyczny 2018/2019, który obfitował w szereg premier, wyjazdów, działań artystycznych i przede wszystkim – nagród!!! Uroczystym podsumowaniom towarzyszyła niecodzienna uroczystość – aktorka, związana z naszym teatrem od ponad trzydziestu lat, Jolanta Niestrój-Malisz odebrała na scenie medal Gloria Artis nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak podkreślił tego wieczora dyrektor naczelny  Jerzy Makselon, “miniony sezon obfitował w nagrody i wyróżnienia dla zabrzańskiego teatru dramatycznego. W kwietniu otrzymał Złotą Maskę za “spektakl dla młodego widza” – „Morze ciche” w reż. Łukasza Zaleskiego, przedstawienie grane w języku migowym – poruszający problem wykluczenia wśród dzieci i młodzieży. Głuchy, niemy bohater (świetna rola Anny Koniecznej) zmaga się z wieloma przeciwnościami losu. Aby zagrać w tym spektaklu, aktorki (w sumie występują trzy: obok Koniecznej także Joanna Romaniuk i Danuta Lewandowska) musiały nauczyć się języka migowego!”

Nagrodzona tego wieczora Jolanta Niestrój-Malisz również jest aktorką wszechstronną, do tego zdecydowanie charakterystyczną, co skrzętnie wykorzystywane bywa przez reżyserów. Zdarza się, że w obrębie jednego spektaklu jest obsadzana w kilku drugoplanowych rolach – każdej z nich nadając rys charakterystyczny. Z okazji nadania medalu Gloria Artis, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik złożyła Jolancie Niestrój-Malisz serdeczne gratulacje wraz z wyrazami najwyższego uznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *