JEDYNY RAZ!!! ZANIM RUSZYMY W TRASĘ!!!

„Królowie strzelców” Piotra Rowickiego na podstawie książki Zbigniewa Rokity, w reżyserii Piotra Ratajczaka, już za tydzień wyruszają w pierwszą z trzech tras zaplanowanych w ramach prestiżowego programu TEATR POLSKA. Ten dynamiczny, żywiołowy, zabawny ale i dający do myślenia spektakl (nominacja do Złotej Maski w kategorii „najlepsze przedstawienie roku”) najpierw zobaczą mieszkańcy Stąporkowa, Dębicy i Staszowa. W Dębicy na widowni, ale i na scenie podczas pospektaklowej dyskusji z twórcami i widzami zasiądzie m.in. Mateusz Borek, osoba jak mało kto predystynowana do tego, by podzielić się z publicznością swoimi refleksjami na temat piękna sportu, ale też związanych z nim uwikłań, czy wręcz patologii. Kolejna, październikowa trasa prowadzi na zachód i obejmuje Jelcz, Kłodzko i Oławę. W listopadzie utrzymujemy ten kierunek, posuwając się jeszcze dalej – do Szprotawy, Głogowa i Brzegu Dolnego. Przed nami wielka przygoda!

Sportowcy przed wejściem na murawę czy bieżnię potrzebują rozgrzewki. Grający ich aktorzy, zanim wejdą na scenę, tym bardziej. Dlatego polecamy Państwu piątkowy spektakl (13 września, godz. 19.00), prosząc zarazem o gorący doping. Rzadka okazja, może ostatnia w tym roku! Bo kto wie, w jakiej formie wrócą po tak intensywnych zawodach…

Serdecznie zapraszamy!

ORGANIZATOR:

TEATR POLSKA 2019
TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Program TEATR POLSKA powstał, by ułatwiać dostęp do oferty teatralnej przez wspieranie aktywności teatrów poza ich siedzibami i umożliwić prezentacje spektakli w miejscowościach mających utrudniony dostęp do kultury. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu teatry instytucjonalne oraz organizacje pozarządowe mają możliwość zorganizowania pokazów spektakli w miastach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych. Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia polskiego teatru tamtego okresu.

To już 11 edycja programu TEATR POLSKA, do którego Komisja Artystyczna zakwalifikowała 18 spektakli. Od 1 września do 30 listopada 2019 r. szerokiej publiczności zaprezentowane zostaną:
 Aktorzy Koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna, reż. Piotr Ratajczak, Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
 Don Kichot, reż. Konrad Dworakowski, Grupa Coincidentia/Teatr Pinokio w Łodzi
 Jeremi się ogarnia. LOL, reż. Tomasz Valldal-Czarnecki, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
 Królowie strzelców. Sport w cieniu imperium, reż. Piotr Ratajczak, TEATR NOWY w Zabrzu
 Kyś, reż. Igor Gorzkowski, Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło
 Lorem Ipsum, reż. Paweł Urbanowicz, Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej “Nie Po Drodze”/ kolektyw Vagabond Physical Collective
 Matka Makryna, reż. Irena Jun, STUDIO teatrgaleria
 Pomelo jest zakochany… w żabie, deszczu i nie tylko, reż. Ewa Maria Wolska, Teatr FRAKTAL/Fundacja FRAKTAL
 Staś i Zła Noga, reż. Bartłomiej Błaszczyński, Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego
 Švejk, reż. Joanna Zdrada, Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku
 Szac, reż. Iwona Woźniak, Teatr Naumiony/ Fundacja Szafa Gra Ornontowice
 Thriller, reż. Paweł Sakowicz i Anna Smolar, Nowy Teatr
 Tragedia Jana, reż. Waldemar Raźniak, Teatr CHOREA
 Trzy ćwierci do śmierci, opieka artystyczna Mateusz Smaczny, Teatr Martin/ Poznańska Fundacja Artystyczna
 We_selle, reż. Wojciech Mochniej, M for Culture Foundation
 Wiedźmin. Turbolechita, reż. Piotr Sieklucki, Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie
 Wyzwolenia, reż. Piotr Cieplak, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
 Zrobie co zechce, reż. Maciej Adamczyk i Katarzyna Pawłowska, Stowarzyszenie Artystyczne “Porywacze Ciał & CO.”

Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji na: www.teatrpolska.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *