JESTEŚMY LAUREATEM KONKURSU im. JANA DORMANA 2020

Komisja Ekspertów Konkursu im. Jana Dormana, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, w składzie:
1. Tomasz Daszczuk
2. Małgorzata Fijas
3. Grażyna Lutosławska
4. Ewa Świerżewska
5. Marzenna Wiśniewska

podczas obrad w dniu 13 marca 2020 roku, zdecydowała o przyznaniu wsparcia finansowego następującym spektaklom:

Teatr Nowy w Zabrzu, MORZE CICHE w reż. Łukasza Zaleskiego
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, h
Teatr Ludowy, Trik Patryka
Fundacja “Teatr Układ Formalny”, Wszyscy=bogowie we krwi
Teatr „Maska” w Rzeszowie, Nina i Paul
Fundacja Sztuka Ciała, Wdech-Wydech
Fundacja Tańca i sztuki ARToffNlA, Nieuprzejmość w operze

Konkurs im. Jana Dormana jest odpowiedzią na potrzebę podniesienia jakości artystycznej przedstawień prezentowanych w placówkach oświatowych. W bieżącej, piątej edycji, zmieniamy jego formułę: mogą do niego aplikować samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe, które w swoim repertuarze mają spektakl przeznaczony dla młodzieży w wieku 10-15 lat oraz chcą go prezentować w szkołach wraz z działaniami edukacyjnymi.

Tym samym rezygnujemy ze wsparcia produkcji nowych przedstawień – zauważyliśmy bowiem, że w ciągu ostatnich lat powstało wiele znakomitych spektakli dla młodzieży – zarówno w poprzednich edycjach Konkursu im. Jana Dormana, jak i poza nim. To propozycje przygotowane z myślą o potrzebach młodych ludzi. Zależy nam na tym, by miały one szansę zostać zaprezentowane właśnie w placówkach oświatowych po dostosowaniu do specyficznych szkolnych warunków. Mamy nadzieję, że wizyta teatru sprawi, że młodzież zacznie się interesować tą formą sztuki, dostrzeże w niej przestrzeń rozmowy o ważnych dla niej sprawach, a dla artystów bezpośredni kontakt z widzem poza murami instytucji okaże się wielką przygodą.

Konkurs im. Jana Dormana organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Patronem konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

W tym roku zabierzemy w rejs młodzież i nauczycieli ze szkół w:

Będzinie
Strzelcach Opolskich
Dąbrowie Górniczej
Białej Drugiej,
Wadowicach
Orzeszu
Lublińcu
Wielowsi
Tarnowskich Górach
Piekarach Śląskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Font Resize
Kontrast