KOLEJNY NASZ – NADMORSKI SUKCES

Wspaniała informacja i kolejna lawina sukcesów!!!

„Morze ciche” w reżyserii Łukasza Zaleskiego gościło na IV Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu, gdzie Jury w składzie: Jacek Sieradzki, Marzenna Wiśniewska i Mateusz Mirowski przyznało:

Łukaszowi Zaleskiemu – Wyróżnienie za reżyserię spektaklu
Annie Koniecznej – Nagrodę za najlepszą rolę kobiecą

Ponadto Anna Konieczna uhonorowana została dyplomem ZASP-u.

Wiele ciepłych słów pod adresem spektaklu pojawiło się również w mediach: „Intrygująca w „Morzu cichym” jest mnogość sposobów na ogranie ciszy i oddanie problemu niesłyszenia. Zarówno odtwórczyni Emilio, Anna Konieczna, jak i Danuta Lewandowska oraz Joanna Romaniak przekonująco wypadają w swoich rolach, przede wszystkim w scenach zespołowych. Głęboko w pamięć zapada moment, gdy postaci próbują symbolicznie przebić się przez ciszę w głowie głuchego bohatera, nieskutecznie grając przy jego uszach na instrumentach dętych. Między innymi w ten sposób, na zasadzie wymownych skojarzeń (głośna, donośna trąbka niewydająca żadnego dźwięku jest zdecydowanie sugestywna), pokazywany jest problem wyobcowania osób głuchoniemych ze społeczeństwa. Dlatego też „Morze ciche” spełnia niesłychanie ważną rolę: po pierwsze pokazuje sam problem, a po drugie próbuje, oczywiście w ramach scenicznych możliwości, mu zaradzić. Przyczynianie się do niewykluczania niesłyszących widzów ze społeczności teatralnej jest zdecydowanie ważnym działaniem. Świetny pokaz !!!” K.Bujny

Również podczas 10. Koszalińskich Konfrontacjach Młodych „m-teatr”, których gospodarzem jest Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie zaprezentowane tam „Morze ciche” w reżyserii Łukasza Zaleskiego (w nowej kategorii Młodzi Młodym) podbiło serca zarówno młodych, jak i starszych widzów. Gromkim brawom i owacjom – nie było końca!!!

Ale to nie koniec podbijania Polski przez „Morze ciche” i Teatr Nowy!

Już 27 września pojawimy się na Festiwalu „Wszystkie dzieci nasze są” we Wrocławiu, a 1 października gościć będziemy na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *