KRÓLOWA ŚNIEGU I PARK MILIONA ŚWIATEŁ

Kochani Widzowie, Szanowni Państwo!
Już 27 i 28 października o godzinie 17:00 na deskach sceny Domu Muzyki i Tańca, aktorzy Teatru Nowego w Zabrzu zagrają dla Państwa spektakl w reż. Macieja Podstawnego „Królowa Śniegu”, który w teatralny sposób wprowadzi nas w magię bajkowej niespodzianki, której jeszcze w Zabrzu i w całym województwie śląskim nie było! Tej jesieni na Kąpielisku Leśnym w Maciejowie otwarta zostanie niezwykła wystawa „Królowa Śniegu – Park Miliona Świateł”. Unikalny taneczno-muzyczny spektakl to efekt współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z firmą Multidekor, której iluminacje oraz interaktywne instalacje zachwycają dzieci i dorosłych na całym świecie.
Kupując i zachowując bilet wstępu na spektakl „Królowa śniegu” otrzymują Państwo możliwość bezpłatnego wejścia do Parku Miliona Świateł na Kąpielisku w dniu otwarcia – 5 listopada 2021 r.
rezerwacja biletów pod numerem tel.: 609621460
kup bilety online: www.teatrzabrze.pl lub www.dmit.com.pl
„Królowa śniegu” To oparta na baśni Hansa Christiana Andersena historia dziewczynki Gerdy, która – z misją ratunkową – wyrusza w najważniejszą w swoim życiu podróż. Chce odnaleźć i uwolnić swojego przyjaciela Kaja, uwiedzionego przez potężną i tajemniczą Królową Śniegu. To również opowieść o dojrzewaniu, poszukiwaniu swojego miejsca i swojego głosu, historia o odwadze, kształtowaniu się tożsamości dziecka, również o upływie czasu i starości, o kobiecości i o nieposkromionej sile natury, nieustannie – i na szczęście – stawiającej człowiekowi opór. To spektakl o wielkiej wyprawie małej Gerdy, która u kresu swej podróży, kiedy dociera do Kaja, jest już świadomą siebie, silną kobietą.
Ale czy dorośli Kaj i Gerda będą szczęśliwi? Wszak w świecie Andersena i naszym świecie nie ma łatwych rozwiązań, a fragmenty zwierciadła stworzonego przez złośliwego trolla nadal spoczywają jak drzazgi w wielu sercach. Opowieść adresowana jest do wszystkich młodych widzów od 10. roku życia.
Jest to najlepszy spektakl dla młodego pokolenia . Wyróżniony prestiżową nagrodą ZŁOTA MASKA za rok 2020 w kategorii SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW.
KRÓLOWA ŚNIEGU wg Hansa Christiana Andersena
reżyseria i scenariusz: Maciej Podstawny
scenariusz i dramaturgia: Dorota Kowalkowska
scenografia, kostiumy, projekcje i światło: Paula Grocholska i Marta Śniosek-Masacz
muzyka i przygotowanie muzyczne: Anna Stela
ruch sceniczny: Łukasz Zgórka i Dorota Furmaniuk
inspicjent / sufler: Grażyna Nowosielska

obsada:
Hanna Boratyńska
Anna Konieczna
Danuta Lewandowska
Kasia Łacisz
Joanna Romaniak
Maciej Kaczor (gościnnie)
Jarosław Karpuk
Jakub Piwowarczyk
Krzysztof Urbanowicz
Marian Wiśniewski

 

Bilety na wydarzenie dostępne pod adresami:

27 października: https://teatrzabrze.pl/przedstawienia/krolowa-sniegu-wg-hansa-christiana-andersena/?id=2963
28 października https://teatrzabrze.pl/przedstawienia/krolowa-sniegu-wg-hansa-christiana-andersena-2/?id=2966

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *