KRÓLOWA ŚNIEGU W SIECI

PLAN NA BAŚŃ
14 - 17 grudnia SERIAL FAMILIJNY
- dostępny online do zakończenia projektu - do 31 grudnia 2021 r.
14 grudnia godz. 18:00 odcinek 1. „Kopenhaga, czyli zaginął chłopiec” 15 grudnia godz. 18:00 odcinek 2. „Szwecja, czyli pożegnanie z Babcią” 16 grudnia godz. 18:00 odcinek 3. „Laponia, czyli Rozbójniczka i Renifer” 17 grudnia godz. 18:00 odcinek 4. „Biegun Północny, czyli zamek Królowej”
20 listopada KRÓLOWA ŚNIEGU. NA OSTATNIEJ PROSTEJ
Premiera filmu dokumentującego ostatni etap przygotowań do premiery, czyli dzielimy się wspomnieniami z prób.

odcinki naszego serialu – dostępne online do zakończenia projektu – do 31 grudnia 2021 r.

Serial familijny, webinar dla rodzin, warsztat dla nauczycieli i dokument o premierze – zapraszamy na tydzień z teatralną baśnią!

Przed nami zabiegany, przedświąteczny czas. Zdalna szkoła, praca, gorączka zakupów.
Mamy dla Was wyjątkową propozycję.
Przeniesiemy Was w najbliższym tygodniu w niezwykły świat Gerdy, Kaja, Renifera, Rozbójników, Sójek, Goblinów i KRÓLOWEJ ŚNIEGU!

Przeżyjmy to jeszcze raz, ale zupełnie od nowa.
Powróćmy do spektaklu, który kilka miesięcy temu skradł serca dzieci i dorosłych. Zobaczmy go w nowej odsłonie!
Już od najbliższego poniedziałku zapraszamy na KRÓLOWĄ ŚNIEGU Doroty Kowalkowskiej i Macieja Podstawnego w formie 4-odcinkowego „serialu”.
Premiera każdego odcinka od poniedziałku do czwartku, codziennie o godzinie 18:00 na naszym fanpage’u, specjalnej podstronie internetowej oraz na kanale YouTube. Bez logowania, bez wykupywania biletów! Siadacie w wygodnych fotelach i oglądacie.
Półgodzinny odcinek o przygodach Gerdy to idealna propozycja na rodzinny wieczór.

To nie wszystko!

Na koniec tygodnia zapraszamy widzów na wyjątkowe spotkania ze specjalistami.
W czwartek, 10 grudnia godz. 17:00 – webinar dla dziadków i rodziców z dziećmi o trosce i sile baśni jako źródle wiedzy o świecie poprowadzi psycholog Maciej Jonek. W piątek, 11 grudnia godz. 18:00 – warsztat dla nauczycieli o adaptowaniu baśni poprowadzi pedagożka teatru Justyna Czarnota.

Oba spotkania odbędą się za pośrednictwem platformy zoom, są bezpłatne — wystarczy się zapisać mailowo – pjanicki@teatrzabrze.pl. W odpowiedzi dostaniecie instrukcje jak dołączyć. Uwaga, obowiązuje limit miejsc. / Szczegółowy opis znajdziecie poniżej. /

A na koniec, w niedzielę 20 listopada o 12.00 zapraszamy na premierową odsłonę filmu dokumentującego ostatni etap przygotowań do premiery, czyli dzielimy się wspomnieniami z prób.
KRÓLOWA ŚNIEGU. NA OSTATNIEJ PROSTEJ (DOKUMENT) zrealizowany przez Pawła Janickiego i opracowany graficznie przez Amadeusza Nosala.

Bądźcie z nami. Wyruszmy w niezwykłą podróż!

WEŹ UDZIAŁ W SPOTKANIACH

WARSZTAT DLA NAUCZYCIELI
11 grudnia /piątek/ 2020, godz.: 18:00-20:00

Punkty styku. Andersen versus Kowalkowska i Podstawny
prowadzenie: Justyna Czarnota

Dorota Kowalkowska i Maciej Podstawny napisali scenariusz inspirując się “Królową śniegu” Hansa Christiana Andresena – zachowali najważniejsze motywy, ale wprowadzili liczne uwspółcześnienia i zmiany. Czy to nowa opowieść czy ciągle ta sama? Przyjrzymy się uważnie jednej z najpiękniejszych i najważniejszych baśni świata, a także wspólnie poszukamy tropów, które można rozwijać w pracy z uczniami po obejrzeniu przedstawiania.

Zajęcia mają charakter warsztatowy i będą oparte na spektaklu “Królowa śniegu”, który jest dostępny online na stronie YouTube Teatru pod adresem: https://tiny.pl/76pvs
Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z przedstawieniem.

Obowiązują zapisy (do 17 grudnia) na adres: pjanicki@teatrzabrze.pl
W dniu spotkania o godz. 12.00 uczestnicy otrzymają mailowo link dostępu do spotkania na platformie ZOOM.

Justyna Czarnota – pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.

WEBINAR DLA RODZICÓW I DZIADKÓW Z DZIEĆMI
10 grudnia /czwartek/ 2020, godz.: 17.00-18.30

Baśń jako źródło wiedzy o świecie i początek rozmowy
prowadzenie: Maciej Jonek

Zapraszamy na webinar, podczas którego odczytywać będziemy spektakl „Królowa śniegu” i przyjrzymy się temu, jak opowiada on o przyrodzie, uczuciach, cennych przedmiotach oraz historiach, które niosą. Psycholog Maciej Jonek opowie o nawigowaniu dzieci po świecie dorosłych i trosce, która chroni i nadaje życiu sens.

Spotkanie będzie miało charakter wykładu połączonego z rozmową. Zapraszamy do udziału w webinarze dziadków i rodziców z dziećmi – tak, by mówienie o spektaklu było okazją do poznania psychologii rozwojowej i rozmawiania o niej z najbardziej rozwijającymi się ludźmi, czyli z dziećmi.
Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z przedstawieniem “Królowa śniegu”, które dostępne jest online na stronie YouTube Teatru pod adresem: https://tiny.pl/76pvs

Obowiązują zapisy (do 16 grudnia) na adres: pjanicki@teatrzabrze.pl
W dniu spotkania o godz. 12.00 uczestnicy otrzymają link dostępu do spotkania na platformie ZOOM.

Maciej Jonek – psycholog, nauczyciel akademicki, konsultant działań teatralnych, mąż i ojciec.

streaming premiery – 3 października 2020
– dostępny online do zakończenia projektu – do 31 grudnia 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *