KRÓLOWA ŚNIEGU W SIECI

Drodzy Widzowie!!! Już od 3 października w ramach projektu „Królowa Śniegu

w sieci” zapraszamy serdecznie do obejrzenia spektaklu opartego na baśni H.Ch. Andersena zrealizowanego w autorskiej adaptacji Macieja Podstawnego i Doroty Kowalkowskiej – online. Projekt przenosi do Internetu nie tylko sam spektakl – w postaci rejestracji i streamingu live premiery – ale i pakiet działań edukacyjnych i kontekstowych, pomagając poruszać się odbiorcom w sieci skojarzeń, kontekstów, motywów i wątków.

Opowieść i działania edukacyjne adresowane będą do wszystkich młodych widzów od 11. roku życia, ale twórcy – na co dzień kojarzeni z teatrem dla dorosłych – obiecują, że nowoczesny i widowiskowy język opowieści, muzyka Anny Steli i powaga, z jaką traktują nastoletniego widza, gwarantują, że „Królowa Śniegu” uwiedzie również widzów dorosłych i stworzy przestrzeń do rozmowy oraz spotkania na linii dziecko – dorosły, kobieta – mężczyzna, dobro – zło.

To kompleksowa oferta skierowana do młodych i dorosłych widzów, którzy z powodu trwającej pandemii, w ciągu najbliższych miesięcy będą mieli znacznie ograniczony dostęp do kultury, do wspólnego „szkolnego” uczestniczenia w odbiorze dzieł adresowanych do młodego odbiorcy. To propozycja familijna – w kontekście wspólnego rodzinnego odbioru, jak i pedagogiczna – w kontekście odbioru grupowego, w szkole.

Program EDUKACYJNO-KONTEKSTOWY zapewni wodzom i ich opiekunom, rodzicom, nauczycielom – nowoczesne narzędzia do oswajania pandemicznej, Internetowej sytuacji w kontekście DZIECKA i MŁODEGO WIDZA, nie tylko w kontekście uczestniczenia w kulturze, ale i radzenia sobie z nowymi, pandemicznymi wyzwaniami.

Realizatorzy projektu dostrzegają, jak wielki koszt bieżących (pandemicznych) wydarzeń ponoszą DZIECI i MŁODZI LUDZIE. Spektaklem i działaniami edukacyjnymi, które mu towarzyszą, pragną stworzyć przestrzeń rozmowy z młodymi ludźmi, chcą pomóc oswoić dzieciom i młodzieży pandemiczną rzeczywistość, dodać siły młodym Gerdom i Kajom – na ich wędrówkę w stronę dorosłości. Opowiadają „Królową…” w świecie pandemii, świecie oddzielenia, ograniczeń, gwałtownych niekontrolowanych zmian, niepewnych perspektyw i braku stabilizacji.

Zgodnie z założeniami Programu Ministra, zarówno sam spektakl, jak i większość materiałów towarzyszących dostępne będą w Internecie nieodpłatnie przez pół roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *