WIECIE, ŻE 20 LAT TEMU TEŻ…

WIECIE, ŻE 20 LAT TEMU TEŻ… ZREALIZOWALIŚMY SPEKTAKL KRÓLOWA ŚNIEGU?

W jubileuszowym sezonie 1999/2000 Włodzimierz Nurkowski zrealizował w naszym Teatrze KRÓLOWĄ ŚNIEGU. Wtedy świętowaliśmy 40. lecie naszej sceny. W tym roku mija 60 lat naszego istnienia i Królowa wraca. Tym razem w reżyserii Macieja Podstawnego!

KRÓLOWA ŚNIEGU wg ANDERSENA
scenariusz: Dorota Kowalkowska i Maciej Podstawny
na podstawie oryginalnej baśni „Królowa Śniegu”
Hansa Christiana Andersena

reżyseria: Maciej Podstawny
dramaturgia: Dorota Kowalkowska
scenografia, kostiumy, projekcje i światło: Paula Grocholska i Marta Śniosek-Masacz
muzyka i przygotowanie muzyczne: Anna Stela
ruch sceniczny: Dorota Furmaniuk i Łukasz Zgórka

obsada:
Hanna Boratyńska, Anna Konieczna, Danuta Lewandowska, Kasia Łacisz, Joanna Romaniak, Maciej Kaczor (gościnnie), Jarosław Karpuk, Jakub Piwowarczyk, Marian Wiśniewski, Łukasz Zgórka (gościnnie)

Premiera: 27 marca 2020 r.

BILETY: https://tiny.pl/tsndb

Królowa Śniegu” to oparta na baśni Hansa Christiana Andersena historia dziewczynki Gerdy, która – z misją ratunkową – wyrusza w najważniejszą w swoim życiu podróż. Chce odnaleźć i uwolnić swojego przyjaciela Kaja, uwiedzionego przez potężną i tajemniczą Królową Śniegu. Baśń rozgrywa się zarówno w Kopenhadze, tuż przed wybuchem I Wojny Światowej, jak i podczas całego XX wieku, w miejscach najbardziej fantastycznych i najbardziej odległych – na dalekiej zmarzniętej północy, tam, gdzie rzeczywistość spotyka się z magią.

Królowa Śniegu” to baśń przygodowa, ale również opowieść o dojrzewaniu, poszukiwaniu swojego miejsca i swojego głosu, historia o odwadze, kształtowaniu się tożsamości dziecka, również o upływie czasu i starości, o kobiecości i o nieposkromionej sile natury, nieustannie – i na szczęście – stawiającej człowiekowi opór. To spektakl o wielkiej wyprawie małej Gerdy, która u kresu swej podróży, kiedy dociera do Kaja, jest już świadomą siebie, silną kobietą.

Ale czy dorośli Kaj i Gerda będą szczęśliwi? Wszak w świecie Andersena i naszym świecie nie ma łatwych rozwiązań, a fragmenty zwierciadła stworzonego przez złośliwego trolla nadal spoczywają jak drzazgi w wielu sercach.

Opowieść adresowana będzie do wszystkich młodych widzów od 11. roku życia, ale twórcy – na co dzień kojarzeni z teatrem dla dorosłych – obiecują, że nowoczesny i widowiskowy język opowieści, muzyka Anny Steli i powaga, z jaką traktują nastoletniego widza, gwarantują, że „Królowa Śniegu” uwiedzie również dorosłych widzów i stworzy przestrzeń do rozmowy oraz spotkania na linii dziecko – dorosły, kobieta – mężczyzna, dobro – zło.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *