LATO Z TEATREM 2022 turnus II / blog

PREMIERA SPEKTAKLU “PRZYGODA W BIBLIOTECE” uczestników LATA Z TEATREM 2022 turnus II już 23 lipca 2022 o godz. 11:00

Przygotowania… i przygotowania

Dzisiejszy dzień – to jak zapowiada tytuł – przygotowania. Od rana trwa praca nad tym, by sobotni spektakl wyszedł jak najlepiej. A jak wyglądają te przygotowania? Grupa Pani Doroty dopracowuje swoje układy ze szczotami i ogonami (nasze utalentowane koty- szczoty :). A grupa Pani Dagmary i Kasi także dopracowuje tańce, jednak zupełnie inne niż druga grupa. Układy w tej grupie są dużo bardziej energiczne i w stylu bardziej hip- hopowym lub nowoczesnym, niż artystycznym jak w grupie kotów. Grupy aktorskie pracują coraz i coraz ciężej, próby zaczynają stresować, sceny są już układane, a aktorzy, no właśnie, a co poniektórzy aktorzy potracili głosy po niedzielnym koncercie Zenona
Martyniuka 😮 (przynajmniej dobrze się bawili!) Plastycy w końcu dokończyli swoje plakaty, które możemy oglądać na lustrach przed szatnią. Jak dla nas – majstersztyk, nic dodać nic ująć, chef’s kiss. Grupa dziennikarska także od rana nie próżnuje (na co mogłoby się zapowiadać przez ten upalny dzień). Zaczęliśmy od napisania relacji z parku 12C, a w międzyczasie inni dziennikarze zbierali materiały m.in. do dzisiejszej gazetki. A także dziś zrobili zdjęcia do swoich legitymacje prasowe1, a przy okazji wybrali się dziś na dwór, nie raz, ale aż dwa razy! To ciepło w biurze, jednak potrafi doskwierać, ale my i tak na półkoloniach zawsze bawimy się dobrze! (nawet gdy jest upalnie :).

Zosia, 16 lat

1Legitymacja prasowa – dokument potwierdzający fakt wykonywania pracy dziennikarza, działa m.in. jako przepustka na różne wydarzenia.

Relacja z czwartego dnia półkolonii!

Dzisiejszy dzień standardowo zaczęliśmy rozgrzewką z Panią Dorotą. Następnie (też standardowo) rozeszliśmy się do swoich grup i rozpoczęliśmy pracę. Grupy taneczno-wokalne dziś nie tylko tańczyły, ale też śpiewały, czym trochę nam przeszkadzały, ale także umilały czas, bo ich głosy są wyjątkowe, a tekst jest naprawdę ciekawy. Grupy aktorskie coraz prężniej ćwiczą swoje teksty i układają sceny, role już są
podzielone i wszystko zapowiada się świetnie. Grupa plastyczna kończyła i dopracowywała plakaty, które zaczęli wczoraj. A dziennikarze, no właśnie dziennikarze dziś biegali (w przenośni oczywiście) od grupy do grupy, by zebrać jak najwięcej materiałów i do napisania gazetki i do dodania ciekawych zdjęć. Oprócz tego grupy plastyczne i dziennikarskie oglądały dziś film dotyczący środowiska zaproponowany nam do obejrzenia przez naszego sponsora Fortum. Film był ciekawy i pouczający, dał nam nowy pogląd na to jak traktować naszą Ziemię, bo w końcu jest tylko jedna, prawda?

Zosia, lat 16

PARK 12C

W piątek byliśmy w Parku12C. Robiliśmy grilla,więc każdy musiał przynieść swoje jedzenie. Były tam różne atrakcje np. labirynt, kółko, które się kręciło, skate park, małe trampoliny, wyciągi górnicze, dwa małe baseny i źródełka, mała fontanna, ściana wodna, kule wodne, praca w piaskownicy oraz ścianka wspinaczkowa. Był także bar, w którym były różne przekąski i napoje. Wszystkim się bardzo podobało.

Hanna Górecka lat 9

Kinga Sadowska lat 9

Marysia Otrębska lat 9

Kto jest sponsorem naszych półkolonii?

Fortum Oyj – to fińska państwowa firma energetyczna z siedzibą w Espoo w Finlandii. Oprócz Finlandii koncentruje się na Niemczech i innych krajach Europy Środkowej, Wielkiej Brytanii i Skandynawii . Fortum eksploatuje elektrownie , w tym elektrociepłownie oraz wytwarza i sprzedaje energię elektryczną i ciepło. Spółka zajmuje się również sprzedażą usług związanych z odpadami, takich jak recykling, ponowne wykorzystanie, rozwiązania w zakresie ostatecznej utylizacji oraz usługi rekultywacji gleby i budownictwa środowiskowego, a także inne usługi i produkty związane z energią, np. usługi doradcze dla elektrowni ładowania pojazdów elektrycznych. Fortum jest notowane na giełdzie NASDAQ OMX Helsinki . W 2020 roku Fortum było największą firmą w Finlandii pod względem przychodów. Większość jej dochodów pochodzi z Uniper , który stał się spółką zależną Fortum w marcu 2020 r. Uniper jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie. Fortum jest trzecim, co do wielkości producentem bezemisyjnej energii elektrycznej w Europie, drugim, co do wielkości producentem energii jądrowej w Europie i jednym z największych dostawców gazu. Ale czy firma ta jest związana z teatrem? Tak, zdecydowanie, firma Fortum to sponsor (od trzynastu lat) „Lata z Teatrem”. Bardzo dziękujemy!!!!!!

Drugi dzień…

Na samym początku dnia obudziliśmy się rozgrzewką z Panią Dorotą! Chwilę po tym rozpoczęliśmy przygotowania do naszego spektaklu. Grupy aktorskie trenowały swoje umiejętności i część z nich decydowała o swoich rolach, a niektórzy zaczynali już nawet je ćwiczyć. Tancerze rozwijali swoje układy o nowe fragmenty – pozycje akrobatyczne i dodatkowe elementy jak… szczotki do zamiatania! Plastycy projektowali stroje oraz rekwizyty dla naszych wspaniałych aktorów, a co więcej, zaprojektowali później plakaty do naszego spektaklu. Plakaty te, naszym zdaniem, są piękne i nadają się nawet do teatrów na całym świecie. Dziennikarze wybrali dziś rano nazwę naszej gazetki – ,,BEZ TREMY, BEZ ŚCIEMY”, a następnie projektowali logo. Mamy nadzieję, że się wam spodoba 🙂 Grupy scenograficzna i dziennikarska miały także spotkanie z redaktorką z ,,Nowin Zabrzańskich” – Panią Kasią Włodarczyk. Mieliśmy okazję posłuchać o tym jak wygląda praca dziennikarza, a także sami spróbować swych sił w tym zawodzie. Dziękujemy 🙂

Zosia, 16 lat

Relacja z pierwszego dnia półkolonii!

Dzisiejszy dzień, bądźmy szczerzy był trochę nudny, jednak mimo wszystko nie brakowało w nim zabawy. Z samego rana wszyscy spotkaliśmy się na widowni i sprawdziliśmy obecność oraz wybraliśmy do jakich chcemy należeć grup. Oczywiście nie obyło się bez małych problemów, ale czego nie załatwią nasi świetni wychowawcy? Każdy trafił do swojej wymarzonej grupy i wszyscy świetnie się bawiliśmy. Przeczytaliśmy scenariusz i przeszliśmy do swoich grup. Grupy aktorskie już rozpoczęły przygotowania, role zaczynają być ćwiczone, a czas ucieka. Grupy wokalno-taneczne ćwiczą swoje układy taneczne. A grupy plastyczne i dziennikarskie poznawały się lepiej i planowały najbliższe dwa tygodnie. Już nie możemy się doczekać następnych dni!

Zosia, 16 lat

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *