MAŁY KSIĄŻĘ – próba medialna – 14 lutego

Dnia 14 lutego o godz.11:00 zapraszamy na naszą dużą scenę wszystkie chętne media do udziału w próbie prasowej spektaklu „Mały Książę” w reż. Cezarego Domagały.

„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają”. Wybierzesz się z nami w sentymentalną podróż?

Stworzona przez Antoine de Saint-Exupéry’ego opowieść „Mały Książę” z 1943 roku podbiła serca czytelników na całym świecie.

To baśń filozoficzna o chłopcu, który zamieszkiwał planetę niewiele większą od samego siebie. Jej urokowi ulega każdy, niezależnie od wieku i doświadczeń życiowych. Nie starzeje się, chociaż jej wiernym czytelnikom wciąż przybywa lat. To jedyna w swoim rodzaju historia o odpowiedzialności za drugą istotę, stwarzaniu i pielęgnowaniu więzi, a także o obowiązkach wynikających z „oswojenia” drugiego człowieka.

Zabrzańską realizację reżyseruje Cezary Domagała, który już po raz kolejny podjął się próby zmierzenia z kultowym tekstem.

Przedstawienie będzie typowym spektaklem familijnym. Obok wspaniałych aktorów, w roli Małego Księcia wystąpią chłopcy wyłonieni z castingu. Malownicza scenografia i kostiumy Natalii Kołodziej przeniesie nas w baśniową rzeczywistość. Dopełnieniem wyimaginowanego świata będą piosenki autorstwa Cezarego Domagały i Tomasza Bajerskiego.

Premiera już 17.02.2024 roku o godz. 18:00

Warto wrócić w magiczną krainę dzieciństwa i zobaczyć świat na nowo wrażliwymi oczami dziecka.
Cezary Domagała – reżyseria
Tomasz Bajerski – kompozytor
Marta Domagała-Witkowska – choreograf
Natalia Kołodziej – scenografia, kostiumy

Obsada: Anna Konieczna, Joanna Pawińska-Romaniak, Renata Spinek, Marian Wiśniewski, Andrzej Kroczyński, Grzegorz Cinkowski, Robert Lubawy, Maciej Kaczor oraz Artur Bałys, Adam Górzyński i Jan Hirsz

Więcej informacji uzyskają Państwo w Biurze Promocji i Organizacji Widowni lub pod numerem 609621460.

Serdecznie zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *