MORZE CICHE NA MAŁEJ TALII 2020

„Morze ciche” w reżyserii Łukasza Zaleskiego pojawi się na tegorocznym Festiwalu Mała Talia w Tarnowie!!! Spektakl będzie można obejrzeć online w dniach od 8 – 12 grudnia 2020 na stronie www.teatrtarnow.pl

Tego nie możecie Państwo przegapić!

Głównym bohaterem spektaklu „Morze ciche” w reżyserii Łukasza Zaleskiego jest nastoletni Emilio. Tematem, jego dorastanie – wśród rówieśników, rodzeństwa, rodziców w krajobrazie śródziemnomorskiej, słonecznej Katalonii. Emilio jednak nie jest zwykłym chłopcem – nie zna bowiem, tak oczywistego dla większości ludzi, świata dźwięków – nie słyszy od urodzenia. Nie zna swojego głosu, a nawet się go boi. Potrzebuje „tłumacza” – kogoś, kto przełoży mu język dźwięków na jego własny. Znajduje się przyjaciel rodziny – Javier. Tylko jak przełożyć na ten „cichy” język szum fal, pisk mew, płacz dziecka czy pijackie wrzaski ojca? Spektakl „Morze ciche” to poetycka i mądra opowieść, która daje wiarę w sens życia, nawet wtedy, gdy świat nie chce nas usłyszeć. Historia chłopca, który szuka akceptacji i zrozumienia. Opowieść o dorosłych i wyzwaniach, w obliczu których stają, by odpowiedzialnie i mądrze wychować dziecko. Spektakl dla dzieci słyszących i niesłyszących grany jest w języku migowym.

Występują: Anna Konieczna, Danuta Lewandowska i Joanna Romaniak.

Spektakl „Morze ciche” odniósł niezwykłym sukcesie artystycznym, czego dowodem są entuzjastyczne recenzje i zaproszenia na najważniejsze polskie festiwale teatralne. W 2019 roku spektakl w reżyserii Łukasza Zaleskiego otrzymał śląską Złotą Maskę w kategorii: najlepszy spektakl dla dzieci i młodzieży oraz prezentowany był m.in. na Małej Boskiej Komedii w Krakowie, Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, festiwalu m-teatr w Koszalinie, Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu (zdobywając tam główną nagrodę aktorską dla Anny Koniecznej oraz wyróżnienie za reżyserię). Grające w przedstawieniu aktorki otrzymały ponadto nagrodę im. Leny Starke przyznawaną przez śląski oddział ZASP.

Kilka dni temu spektakl „Morze ciche” w reżyserii Łukasza Zaleskiego otrzymał Nagrodę Stefanii Wilczyńskiej na tegorocznym 24. Międzynarodowym Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ!

Nagroda przyznana została za „stworzenie oryginalnego języka artystycznego dla opowiedzenia o potrzebie empatii i o odwadze, dzięki którym możliwe staje się pokonywanie barier”.

Tak więc i tym razem trzymamy kciuki!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *