NOWY ROK! NOWI MY? PRACE TRWAJĄ!

Drodzy Widzowie! Czekamy na Was w naszym teatrze! Przychodźcie i oglądajcie!!! Bo repertuar mamy imponujący a czas na jego zaprezentowanie w naszej siedzibie – niedługi…

Zapytacie dlaczego??? I co się dzieje??? Trwają intensywne prace remontowe.
I grać na naszej scenie będziemy, być może, do końca marca.

Zapraszamy na najnowszą premierę przezabawnej farsy Raya Cooneya „Okno na parlament”, którą rozpoczęliśmy Nowy 2020 rok!
Życzymy Państwu, aby był on udany, magiczny, wspaniały, pełen sukcesów i radości!

Już od poniedziałku rozpoczynamy ferie zimowe. Tak więc i dla naszych najmłodszych widzów mamy wspaniały spektakl!! „Plastusiowy pamiętnik” wprowadzi naszych milusińskich w kolorowy i muzyczny świat malowniczych postaci. Już 14 i 15 stycznia o godz.10.00.

„Nema” w reżyserii Katarzyny Deszcz (znanej m.in. z realizacji zabrzańskich „Matek” i „Podopiecznych”) jest kolejną propozycją, którą należy zobaczyć!!!

Opowiada trudną i zarazem ważną historię dwóch małżeństw – dwóch światów istniejących obok siebie … Niezależnie od statusu społecznego, bohaterowie mierzą się z podobnymi problemami: przemocą, zastraszeniem i łamaniem stereotypów. 16 i 17 stycznia godz.19.00.

Nawet pastę… możecie Państwo zobaczyć w Teatrze Nowym… A jaką?

„Emigracja” w reżyserii Pawła Świątka to sceniczna adaptacja bestselerowej powieści Malcolma XD pod tym samym tytułem. Anonimowy autor jest najbardziej znanym twórcą pasty – nowego gatunku literackiego, królującego w internecie, a „Emigracja” to jego debiut książkowy. W dynamiczny, groteskowy, pełen humoru sposób opowiada o przygodach młodego człowieka, który przed rozpoczęciem studiów, by poprawić swoją kondycję życiową wyrusza w podróż na Wyspy Brytyjskie. Zjadliwy obraz realiów polskiej prowincji przechodzi w równie sarkastyczny opis relacji międzyludzkich w różnych środowiskach polskich emigrantów, ich mentalności, postaw w zderzeniu z innym światem. Utrzymana w klimacie powieści łotrzykowskiej gawęda jest opisem doświadczenia pokoleniowego, które w pewien sposób ukształtowało, a może i napiętnowało losy całej generacji Polaków.

Spektakl zakwalifikowany został do kolejnego etapu „Złotych Masek”. 18 i 19 stycznia godz.18.00.

A jakie są „Tajemnice namiętności”? Musicie się Państwo przekonać sami! 25 i 26 stycznia o godz.18.00

Zapraszamy także do świata „Morza cichego”, gdzie szum morza, zapach ryb i budyniowych ciastek… zyskują zupełnie inny wymiar… Ta poetycka opowieść wzrusza i ukazuje nam świat osób niesłyszących, żyjących na co dzień bez dźwięków i słowa wypowiadanego. Na spektakl ten zapraszamy dzieci zarówno słyszące, jak i niedosłyszące. Obok języka migowego pojawia się również słowo mówione, a wspólna integracja pozwala zapoznać się z różnymi światami i ich ograniczeniami. 23 stycznia godz.10.00 i 19.00.

24 stycznia o godz.19.00 nawet śmiech będzie wzbroniony!!! Mnóstwo nieporozumień i zabawnych rozwiązań ! Nieoczekiwane zwroty akcji, wspaniałe aktorstwo i mnóstwo dobrej zabawy! „Śmiech wzbroniony” w reżyserii Zbigniewa Stryja w komediowy sposób przedstawia historię miłosnego trójkąta w którym… A to musicie już Państwo zobaczyć sami!!!

Nazwisko Anny Frank kojarzymy natychmiast: z ucieczką przed nazistami i tragiczną śmiercią. Jej zapiski z czasów, gdy ukrywała się z rodziną w Amsterdamie, tak naprawdę zna jednak niewielu. Jest okazja, by to nadrobić!!! 31 stycznia godz.10.00 i 19.00 – „Dziennik Anny Frank” w reżyserii Krzysztofa Prusa.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *