OSOBOWOŚĆ PRZEDSTAWIONA

czyli Jurorzy XVIII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej

Jan Bończa – Szabłowski – absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, uzupełnionej o Wydział Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST; dziennikarz i publicysta, od lat związany z „Rzeczpospolitą”; wykładowca i krytyk teatralny, członek zarządu polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT, juror wielu festiwali teatralnych. Dramaturg, założyciel i prezes Fundacji Republika Marzeń; animator kultury, twórca prezentowanego w najważniejszych muzeach w Polsce cyklu wystawienniczego
„W stronę Schulza” i projektu „Bruno Schulz artysta nienazwany”. W 2005 roku odznaczony medalem Gloria Artis za upowszechnianie kultury.

Marcin Sławiński – absolwent wydziałów aktorskiego i reżyserii teatralnej warszawskiej PWST; aktor i reżyser Teatru Narodowego. Zrealizował ponad 100 spektakli w dwudziestu polskich i zagranicznych teatrach. Był dyrektorem artystycznym Teatru Kwadrat i Teatru Powszechnego w Łodzi. W zabrzańskim Teatrze Nowym wyreżyserował Wampira Wojciecha Tomczyka, nagrodzonego na Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, otrzymał Grand Prix Festiwalu Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu oraz nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na afiszu Teatru Nowego znajdują się sztuki jego autorstwa m.in. O co biega?, Zaręczyny i Kolacja dla głupca.

Wojciech Tomczyk – dramatopisarz, scenarzysta a także producent filmowy i telewizyjny. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST oraz Studium Scenariuszowego PWSFTViT. Debiutował w zabrzańskim Teatrze Nowym sztuką Wampir. Autor wielu scenariuszy do filmów fabularnych i seriali (m.in. Świadek koronny, Sprawiedliwi, Oficer, Zaginiona) oraz licznych sztuk teatralnych (Norymberga, Zaręczyny, Marszałek). Laureat wielu nagród m.in. Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Grand Prix Festiwalu Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu za sztukę Wampir. W 2007 roku uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru.