PO DŁUGIEJ NIEOBECNOŚCI, W KOŃCU MAMY OKAZJĘ SPOTKAĆ SIĘ Z PAŃSTWEM!!!

Czas ten wyjątkowo trudny dla wszystkich zmusił nas do chwilowego zastoju…

Ale …wracamy!!! I nie możemy doczekać się spotkania z naszymi wytęsknionymi widzami!

Rozpoczynamy nowy sezon teatralny pełni wiary i nadziei, że czas pandemii, jak najszybciej dobiegnie końca. Kończymy prace związane z modernizacją budynku naszego teatru i już za moment zaprosimy Państwa do „nowej” siedziby. Ale zanim to nastąpi 19 i 20 września o godz.19.00 serdecznie zapraszamy do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, gdzie w nowej odsłonie zaprezentujemy farsę „Okno na Parlament” w reżyserii Marcina Sławińskiego. Bilety rezerwować można już od 2 września.

„Okno na parlament” to lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek i fałszywych tożsamości, w której precyzyjnie skonstruowana intryga i brawurowe tempo akcji, ani na chwilę nie dają widzowi odetchnąć… Pewnego razu w luksusowym apartamencie londyńskiego hotelu minister brytyjskiego rządu i romansująca z nim sekretarka opozycji znajdują zwłoki… Chcąc uniknąć skandalu postanawiają zatuszować całą sprawę. Czy to się uda, biorąc pod uwagę przeszkadzający im ciągle personel hotelu, zazdrosnego męża i kilka innych osób, w tym także samego nieboszczyka? Musicie się Państwo przekonać sami!!!

Spektakl „Okno na parlament” zafunduje Państwu blisko dwie godziny nieustającego śmiechu, niezbędnego w obecnych czasach. Tego nie można przegapić!!!

3 października zaplanowaliśmy również premierę spektaklu familijnego „Królowa Śniegu” w reżyserii Macieja Podstawnego, reżysera znanego już Państwu z realizacji takich spektakli jak: „Jasiu albo Polish joke” czy „Ku Klux Klan. W krainie miłości”.

„Królowa Śniegu” to oparta na baśni Hansa Christiana Andersena historia dziewczynki Gerdy, która – z misją ratunkową – wyrusza w najważniejszą w swoim życiu podróż. Chce odnaleźć i uwolnić swojego przyjaciela Kaja, uwiedzionego przez potężną i tajemniczą Królową Śniegu.

„Królowa Śniegu” to baśń przygodowa, ale również opowieść o dojrzewaniu, poszukiwaniu swojego miejsca i swojego głosu, historia o odwadze, kształtowaniu się tożsamości dziecka, również o upływie czasu i starości, o kobiecości i o nieposkromionej sile natury, nieustannie – i na szczęście – stawiającej człowiekowi opór. To spektakl o wielkiej wyprawie małej Gerdy, która u kresu swej podróży, kiedy dociera do Kaja, jest już świadomą siebie, silną kobietą.

Ale czy dorośli Kaj i Gerda będą szczęśliwi? Wszak w świecie Andersena i naszym świecie nie ma łatwych rozwiązań, a fragmenty zwierciadła stworzonego przez złośliwego trolla nadal spoczywają jak drzazgi w wielu sercach.

Zapraszamy na premierę 3 października o godz. 17.00 do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu!

Maseczki w dłoń i czekamy na Was, Drodzy Widzowie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *