BANDONEGRO I MISTRZOWIE TANGA
gościnny spektakl muzyczno

taneczny

* WSZYSTKIE * Zadzwoń

Zapraszamy na spektakl muzyczno-taneczny “Bandonegro i mistrzowie tanga”!
W czasach, gdy o podróżach można tylko marzyć, a wizyta w Buenos Aires wydaje się tak nierealna jak lot w kosmos, zaprosiliśmy cząstkę Buenos do Zabrza. Koncert w wykonaniu młodych polskich muzyków, którzy błyszczą na arenie międzynarodowej uświetniony pokazami światowej sławy tancerzy z Argentyny, Urugwaju i Turcji!

Czy tango to naprawdę kłótnia kochanków ? A może tęsknota za miłością, zostawiona ojczyzną przepojona nostalgią i delikatnością ?
Mitów wokół tanga narosło wiele. Jedno jest pewne – będzie wzruszająco i pięknie.
Serdecznie zapraszamy na spektakl z muzyką na żywo i pokazami tanga!

Rezerwacja miejsc w teatrze pod nr telefonu 723 331 007 . Bilety do nabycia w kasie teatru (płatność tylko gotówką) lub po wcześniejszej rezerwacji miejsc – przelewem na niżej podany nr konta: 51 1140 2004 0000 3202 7847 9945 Stowarzyszenie Nasze Miasto Tańczy.

Cena 80 zł

Bandonegro:
skład:
Michał Główka– bandoneon / akordeon
Jakub Czechowicz- skrzypce
Marek Dolecki- fortepian
Marcin Antkowiak- kontrabas

Tancerze:
Antonella Terrazas & Ivan Terrazas (Argentyna)
Lorena González Cattáneo & Gastón Camejo (Urugwaj)
Müge Üner & Selçuk Atalay (Turcja)
Magdalena Myszka & Rava Azeredo da Silveira (Polska / Szwajcaria )

Informacje o artystach:

Bandonegro, orkiestra tango

Bandonegro to światowej klasy polska orkiestra tango, należąca do grona najbardziej intrygujących i rozpoznawalnych wykonawców tego gatunku. Zespół prezentuje zarówno tradycyjne tango argentyńskie, jak i tango nuevo oraz tworzy własne kompozycje z elementami jazzu i muzyki klasycznej. Niezwykła pasja, pomysł muzyczny, świeże brzmienie i wyjątkowy taneczny styl sprawiają, że muzycy podbijają serca publiczności na całym świecie i są uznawani za najlepszy zespół tango swojego pokolenia.

Już na początku kariery, w wieku 18 lat, wygrali międzynarodowy konkurs „PIF Castelfidardo” we Włoszech, a zaledwie rok później nagrali swój debiutancki album „Tango Nuevo by Astor Piazzolla”. Od tego momentu rozpoczęli intensywną działalność na rzecz promocji kultury tanga w Polsce, występując w prestiżowych salach koncertowych, filharmoniach oraz teatrach muzycznych.

Swoją muzykę prezentowali na najważniejszych festiwalach tangowych i jazzowych w Polsce: Krakus Aires Tango Festival, Recuerdo Warsaw Tango Festival, Łódź Tango Salon Festival, Podlasie Jazz Festival i za granicą w Argentynie (Argentina Tango Salon), Niemczech (Schleswig Holstein Music Festival), Holandii, Włoszech (Torino Tango Festival), Francji (Tarbes Tango Festival), Danii (Copenhagen Jazz Festival), Szwecji (Stockholm Tango Festival), Szwajcarii (Geneve Tango Festival), Finlandii (World of Tango Festival) czy Norwegii (Oslove Tango Festival).

Zespół współpracuje z wybitnymi tancerzami m.in. Roxana Suarez & Sebastian Achaval, Facundo Pinero & Vanesa Villalba, Clarisa Aragone & Jonathan Saavedra, Los Totis, jak i wokalistami oraz muzykami tangowej sceny m.in. Nelson Pino, Roberto Siri, Carlos Roulet czy Andres Martorell.

W 2019 roku muzycy odbyli 5-tygodniowe tournée, w argentyńskim Buenos Aires, występując w prestiżowych klubach m.in. Salon Canning, La Viruta oraz podczas Argentina Tango Salon Festival. Specjalna wersja utworu „Gallo Ciego” w wykonaniu Bandonegro została zaprezentowana podczas finałów Buenos Aires Tango World Cup – największego wydarzenia tango na świecie. Jako jedyni polscy muzycy mieli okazję wystąpić przed José Colángelo – ostatnim pianistą orkiestry Troilo oraz legendarnym skrzypkiem Fernando Suárez Paz, który przez wiele lat koncertował w kwintecie Astora Piazzolli.

 W swoim dorobku mają 4 płyty wydane przez prestiżowe polskie wytwórnie m.in. Dux, RecArt czy SJRecords. „Tanchestron” (2017) i „Tangostoria” (2020) utrzymane w nurcie tradycyjnym oraz „Tango Nuevo by Astor Piazzolla” (2011) i autorska „Hola Astor” (2019) prezentująca fuzję tanga z elementami jazzu i rocka, która przez krytyków muzycznych została okrzyknięta rewolucją gatunku.

 Muzycy coraz częściej zwracają się w stronę twórczości kompozytorskiej, pisząc na zamówienie renomowanych instytucji m.in. Niemieckiej Telewizji ARD czy Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Zespół Bandonegro jest stypendystą Prezydenta Miasta Poznania za wybitne osiągnięcia artystyczne, a także laureatem Medalu Młodej Sztuki – honorującym utalentowanych artystów Wielkopolski. Honorowy Patronat nad działaniami Bandonegro objęła Ambasada Argentyny w Polsce.

 Tancerze – mistrzowie tanga:

Antonella Terrazas & Ivan Terrazas (Argentyna)

Rodzeństwo, wywodzące się z rodziny artystów. Urodzili się w Mendozie, w Argentynie i oboje zaczęli tańczyć w wieku 5 lat. Choreografowie i tancerze, posiadają długie doświadczenie taneczne obejmujące poza tangiem tak różne techniki jak balet, taniec współczesny, modern, jazz, argentyński folk, musica. Odbyli wiele turnee prezentując swoją sztukę w Ameryce i Europie.

Antonella tańczyła z takimi partnerami, jak:  Sebastian Arce, Santiago Castro, Fernando Galera, Csongor Kicsi (mistrz Europy w tangu) oraz Maximiliano Cristiani (mistrz świata w tangu).

Ivan tańczył również z największymi mistrzyniami tanga, a jego najbardziej znaną partnerką jest Sara Grdan.

Oboje prowadzą swoje szkoły tanga, Antonella w 2017 otwarła „Tango House” w Budapeszcie, Ivan wraz z Sarą Grdan uczy tanga w Chorwacji

Ivan po spędzeniu 7 lat w Stanach Zjednoczonych, mieszka  w Europie i jest członkiem prestiżowego ‘Tangueros del Sur’ kierowanego przez Natalię Hills. Występował w ‘Tangox2’ i ‘Miguel Zotto in Concert’ pod dyrekcją Miguel Angel Zotto, ‘Obsesion Tango’ pod dyrekcją Tamara Bisceglia, oraz ‘Compania Roberto Herrera’ pod dyrekcją Roberto Herrera. Poza działalnością teatralną Ivan występuje i prowadzi mistrzowskie warsztaty na najbardziej cenionych festiwalach i maratonach takich jak: Belgrade Tango Encuentro, Sultans Tango Festival w Istambule, Perugia Tango Festival, oraz Puerto Rico International Tango Festival.

Projektem, pieczętującym ich pozycję w świecie tanga jest udział i tworzenie treści, jako jednej z kilku par, dla giganta – portalu  Tangomeet przeznaczonego dla nauczycieli tanga i zaawansowanych tancerzy.  Lekcje online prowadzone przez Ivana i Antonellę pojawiają się na Tangomeet od lata 2016 roku.

Müge Üner & Selçuk Atalay (Turcja)

Müge i Selçuk to para młodych i niezwykle utalentowanych tureckich tancerzy. Selçuk ukończył Akademię Tańca Współczesnego a  Müge trenuje regularnie techniki tańca klasycznego oraz balet. Müge i Selçuk spotkali się po raz pierwszy 5 lat temu jako partnerzy do wystąpienia w mistrzostwach. Od tamtej pory uczestniczyli w wielu festiwalach, warsztatach, gdzie pracowali z wielkimi tangowymi sławami oraz mistrzostwach i zawodach, gdzie zdobywali liczne tytuły.

W Stambule są aktywnymi instruktorami. Dają lekcję w wielu szkołach tańca: Academia del Tango Istanbul, Rüya Sahne, Türkan Bulut Dans Akademi, a także uczą tanga na trzech uniwersytetach.

Zawody i mistrzostwa:

IDO Couple Dance Competition 2018 Tango Escenario i  Walc- Pierwsza nagroda

IDO Couple Dance Competition 2019 Tango Escenario – Pierwsza nagroda

Mundial Baile European Tango Championship 2017- Finaliści

Mundial Baile Championship Istanbul 2018 – Druga nagroda

Udział w festiwalach w roli Maestro:

International Istanbul Tango Festival, 2016

International Sultans Tango Festival, 2017

Ankara Tango Meeting, 2016, 2017, 2018

Denizli Tango Meeting 2017, 2018

Izmir Tango Festival, 2017

Mersin El Abrazo de Tango Festival, 2016, 2017, 2018, 2019

Practica X İstanbul Editon, 2014

St.Hilorion, Cyprus, 2018, 2019

Tango Recuerdo Weekend (Russia), 2018

PuenteTangoFestival, 2019

Bursa Tango Weekend, 2019

Trabzon Tango Meeting, 2019

 

Lorena Gonzales Cattaneo i Gaston Camejo (Urugwaj)

Para mistrzów na światowym poziomie, Lorena Gonzales Cattaneo i Gaston Camejo

Lorena Gonzales Cattaneo to zwyciężczyni Mistrzostw Świata w Tangu Argentyńskim z 2014 roku

Swoje pierwsze taneczne kroki stawiała ze swoim dziadkiem. W 2013 roku poznała Gastona i jeszcze tego samego roku przeprowadziła się do Buenos Aires. W 2014 roku Lorena po raz pierwszy prezentuje się na Tango World Championship  (Campeona Mundial de Tango Pista 2014 ) i od razu zdobywa mistrzostwo w kategorii “pista”.

Gaston Camejo Rozpoczął swoją przygodę z tangiem w wieku 17 lat.

Od 2015 Lorena i Gaston wspólnie realizują swoją artystyczną drogę. Występowali i uczyli w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Hiszpanii, Włoszech i Szwajcarii. W listopadzie 2018 oraz w maju 2019 odwiedzili Polskę dając pokazy i lekcje w Zabrzu.

Magdalena Myszka & Rava Azeredo da Silveira

Magdalena Myszka swoją przygodę z tangiem argentyńskim rozpoczęła w 2009 roku. Największy wpływ na jej taniec mieli światowej rangi maestros: Javier Rodriguez, Moira Castellano, Sebastian Achaval i Roxana Suarez, Juan Martin Carrara i Stefania Colina oraz wielu innych. Jej pierwszym partnerem był Damian Thompson, z którym prowadziła liczne warsztaty oraz dawała pokazy w Polsce i Europie. Współpracowała także z tancerzmi takimi jak: Ney Melo, Szymon Nowak, Michael Sacher, Ariel Taritolay, Jörg Palm, Sven Elze, Ezequiel Mendoza podczas lokalnych i międzynarodowych imprez. Przez kilka lat tworzyła taneczną parę z Łukaszem Wiśniewskim. Wciąż doskonali swoje umiejętności taneczne oraz pedagogiczne.

Rava Azeredo da Silveira uczył się tanga argentyńskiego u światowej sławy tancerzy i wybitnych pedagogów takich jak: Lorena Ermocida, Sebastián Missé i Andrea Reyero, Gabriel Missé, Analia Centurión i Carla Espinoza, Graciela Gonzalez, Pablo Garcia, Julio Balmaceda i Virginia Vasconi, Alejandra Mantiñan, Miguel Angel Zotto i Daiana Guspero oraz Pedro ‘Toto’ Faraldo. Tańczy tango równolegle ze swoją karierą naukową”

Występują