BOŻE MÓJ

Anat Gov

* WSZYSTKIE *

Komediodramat
Czas trwania: 1 godz. 30 min.
– – – – – –

Do końca świata pozostało 60 minut… Zapraszamy na niezwykłą sesję terapeutyczną z tajemniczym pacjentem, który przedstawia się jako… Bóg. Pogrążony w depresji, nie ma już siły dłużej czuwać nad światem, który, stworzył. Komediodramat mówiący w sposób prosty o poważnych sprawach.

Przekład: Agnieszka Olek
Reżyseria: Jerzy Makselon
Scenografia: Joanna Puk

W roli syna terapeutki:

Pierwszy artysta, kreator świata – Bóg. I do tego z depresją. Pytanie: jak pomóc Bogu, który przyznaje się do dezercji? Jak wytłumaczyć Jego zniknięcie na przeszło dwa tysiące lat? Ella podejmuje wyzwanie: wertując Biblię, szuka traumatycznych doświadczeń, które leżą u podstaw boskich problemów. Oficjalna konwersacja z czasem zamieni się w partnerską rozmowę, odsłaniającą ludzkie oblicze Najwyższego. I chociaż argumenty obydwu stron będą dość naiwne, większość scen statyczna, a zakończenie przewidywalne, to spektakl Boże mój! trudno nazwać nudnym. Z łatwością czyta się go na poziomie anegdoty, można próbować dotrzeć głębiej albo po prostu skupić się na kreacjach aktorskich.

A jest się czym zachwycać, bo zarówno Bóg, jak i Ella w wykonaniu zabrzańskich aktorów są bohaterami nie tylko wyraziście zarysowanymi, ale też dobrze poprowadzonymi.

16-01-2015 Teatralny.pl

Premiera: 19 grudnia 2014 r.
Fotografie: Paweł JaNic Janicki