GALAPAGOS CZYLI DRUGA ARKA NOEGO
na podstawie „Galapagos” Kurta Vonneguta / reż. Rafał Szumski

* WSZYSTKIE *

„Galapagos, czyli Druga Arka Noego” na podstawie powieści “Galapagos” Kurta Vonneguta to apokaliptyczna komedia i satyryczny moralitet, dotyczący cywilizacji goniącej za władzą i pieniądzem, przepełniony czarnym humorem oraz niepokojącą wizją przyszłości.

Planetę Ziemię dopada kryzys ekonomiczny, wybuchają wojny, a “sympatyczny” wirus powoduje bezpłodność i wymieranie gatunku ludzkiego.

W tym samym czasie grupka turystów z „Przyrodniczej Wyprawy Stulecia”, dryfująca na statku „Bahia de Darwin”, rozbija się na Santa Rosalii, jednej z wysp Archipelagu Galapagos.

Rozbitkowie to: nieustannie pijany kapitan statku Adolf von Kleist, popadająca w depresję wdowa i ekspertka od Wysp Galapagos Mary Hepburn, mająca wkrótce urodzić włochate dziecko Hisako Hirogouchi i trzy dziewczynki z plemienia Kankabonów.

TEATRALNIK
PREMIEROWY
2/24
Teatralnik premierowy 2/24 GALAPAGOS

Ta przypadkowa zbieranina to ostatni ludzie zdolni do rozmnażania. To oni rozpoczną nowy etap w rozwoju ludzkości. Ich historię oraz historię świata przedstawioną „od teraz” do „za milion lat” usłyszymy dzięki duchowi Leona Trouta, robotnika, który zginął tragicznie podczas budowy „Bahii de Darwin”.

„Galapagos, czyli Druga Arka Noego” to ironiczna krytyka człowieka i cywilizacji oraz żart z teorii ewolucji będący jednocześnie jej pochwałą.

„Galapagos” ma być silnym, satyrycznym uderzeniem, nie pozostawiającym widza w obojętności.

Śmiejmy się!!!

Przekład: Dariusz Józefowicz
Reżyseria, adaptacja: Rafał Szumski
Kostiumy: Aleksandra Grabowska
Muzyka: Oktawia Pączkowska
Choreografia: Aleksander Kopański
Reżyseria świateł: Wacław Czarnecki
Asystentka reżysera: Edyta Bicz
Obsada:
Anna Konieczna
Danuta Lewandowska
Maria Stępień (gościnnie)
Grzegorz Cinkowski
Jarosław Karpuk
Mateusz Lisiecki-Waligórski
Krzysztof Urbanowicz
Paweł Wolsztyński (gościnnie)

Koprodukcja z Fundacją „Serca Bicie“

Premiera: 20 kwietnia 2024 r.

fotografie: Paweł JaNic Janicki