KRÓLOWA ŚNIEGU / PARK MILIONA ŚWIATEŁ

wg Hansa Christiana Andersena

* WSZYSTKIE * Kup bilet

Spektakl familijny
– – – – – –

Już 27 i 28 października o godzinie 17:00 na deskach sceny Domu Muzyki i Tańca, aktorzy Teatru Nowego w Zabrzu zagrają dla Państwa spektakl w reż. Macieja Podstawnego „Królowa Śniegu”, który w teatralny sposób wprowadzi nas w magię bajkowej niespodzianki, której jeszcze w Zabrzu i w całym województwie śląskim nie było! Tej jesieni na Kąpielisku Leśnym w Maciejowie otwarta zostanie niezwykła wystawa „Królowa Śniegu – Park Miliona Świateł”. Unikalny taneczno-muzyczny spektakl to efekt współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z firmą Multidekor, której iluminacje oraz interaktywne instalacje zachwycają dzieci i dorosłych na całym świecie.
Kupując i zachowując bilet wstępu na spektakl „Królowa śniegu” otrzymują Państwo możliwość bezpłatnego wejścia do Parku Miliona Świateł na Kąpielisku w dniu otwarcia – 6 listopada 2021 r.
rezerwacja biletów pod numerem tel.: 609621460
kup bilety online: www.teatrzabrze.pl lub www.dmit.com.pl
„Królowa śniegu” To oparta na baśni Hansa Christiana Andersena historia dziewczynki Gerdy, która – z misją ratunkową – wyrusza w najważniejszą w swoim życiu podróż. Chce odnaleźć i uwolnić swojego przyjaciela Kaja, uwiedzionego przez potężną i tajemniczą Królową Śniegu. To również opowieść o dojrzewaniu, poszukiwaniu swojego miejsca i swojego głosu, historia o odwadze, kształtowaniu się tożsamości dziecka, również o upływie czasu i starości, o kobiecości i o nieposkromionej sile natury, nieustannie – i na szczęście – stawiającej człowiekowi opór. To spektakl o wielkiej wyprawie małej Gerdy, która u kresu swej podróży, kiedy dociera do Kaja, jest już świadomą siebie, silną kobietą.
Ale czy dorośli Kaj i Gerda będą szczęśliwi? Wszak w świecie Andersena i naszym świecie nie ma łatwych rozwiązań, a fragmenty zwierciadła stworzonego przez złośliwego trolla nadal spoczywają jak drzazgi w wielu sercach. Opowieść adresowana jest do wszystkich młodych widzów od 10. roku życia.
reżyseria i scenariusz: Maciej Podstawny
scenariusz i dramaturgia: Dorota Kowalkowska
scenografia, kostiumy, projekcje i światło: Paula Grocholska i Marta Śniosek-Masacz
muzyka i przygotowanie muzyczne: Anna Stela
ruch sceniczny: Łukasz Zgórka i Dorota Furmaniuk
inspicjent / sufler: Grażyna Nowosielska

Prawa autorskie: Stowarzyszenie Autorów ZAIKS
Premiera: 04 grudnia 2015 r.
Fotografie: Paweł JaNic Janicki

Kup bilet Wybierz miejsca i zarezerwuj bilet

Font Resize
Kontrast