MAŁY KSIĄŻĘ
Antoine de Saint

Exupéry / reż. Cezary Domagała

* WSZYSTKIE * Zadzwoń

„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają”. Wybierzesz się z nami w sentymentalną podróż?

Stworzona przez Antoine de Saint-Exupéry’ego opowieść „Mały Książę” z 1943 roku podbiła serca czytelników na całym świecie.

To baśń filozoficzna o chłopcu, który zamieszkiwał planetę niewiele większą od samego siebie. Jej urokowi ulega każdy, niezależnie od wieku i doświadczeń życiowych. Nie starzeje się, chociaż jej wiernym czytelnikom wciąż przybywa lat. To jedyna w swoim rodzaju historia o odpowiedzialności za drugą istotę, stwarzaniu i pielęgnowaniu więzi, a także o obowiązkach wynikających z „oswojenia” drugiego człowieka.

Zabrzańską realizację reżyseruje Cezary Domagała, który już po raz kolejny podjął się próby zmierzenia z kultowym tekstem. Przedstawienie będzie typowym spektaklem familijnym. Obok wspaniałych aktorów, w roli Małego Księcia wystąpią chłopcy wyłonieni z castingu. Malownicza scenografia i kostiumy Natalii Kołodziej przeniesie nas w baśniową rzeczywistość. Dopełnieniem wyimaginowanego świata będą piosenki autorstwa Cezarego Domagały i Tomasza Bajerskiego.

Reżyseria:
Cezary DomagałaScenografia i kostiumy:
Natalia KołodziejKompozytor:
Tomasz BajerskiChoreograf:
Marta Domagała-WitkowskaInspicjent/sufler:
Grażyna Nowosielska
Obsada:
Anna Konieczna,
Joanna Pawińska-Romaniak,
Renata Spinek,
Marian Wiśniewski,
Andrzej Kroczyński,
Grzegorz Cinkowski,
Robert Lubawy,
Maciej Kaczor
oraz Artur Bałys i Jan Hirsz

Warto wrócić w magiczną krainę dzieciństwa i zobaczyć świat na nowo wrażliwymi oczami dziecka.

CO WYDARZYŁO SIĘ 8 GRUDNIA 1994 R.?

MAŁY KSIĄŻĘ PO 29 LATACH ZNÓW W ZABRZU!

Premiera: 17 lutego 2024 r.

opis przedstawienia: Katarzyna Gatner
fotografie: Paweł JaNic Janicki