OdCinek

* WSZYSTKIE *

Monodram inspirowany dramatem Jeana Pierre’a Dopange pt. „Belfer” w brawurowym wykonaniu Grzegorza Cinkowskiego. To ponad godzinne spotkanie z nauczycielem i aktorem, a może aktorem i nauczycielem… Zarówno w jednym i drugim wcieleniu Grzegorz Cinkowski zadaje sobie wiele podstawowych pytań.
– – – – – –

Zastanawia się jakim jest nauczycielem i aktorem, jakimi środkami dysponuje, kim są autorytety w dzisiejszym świecie? Czy w ogóle jeszcze istnieją? Podejmuje z widzem/uczniem subtelną, a może jednak ryzykowną grę? Na ile pasja i poczucie misji mogą zwyciężyć nad potrzebą aprobaty, uwielbienia, chęcią bycia przydatnym? Kim jest w dzisiejszym świecie nauczyciel i aktor? Wspaniały popis aktorskich umiejętności Grzegorza Cinkowskiego wprowadzi Państwa w świat pełen dylematów, rozterek, czułości a jednocześnie rozbawi, poruszy i na pewno nie pozostawi obojętnymi!!!

Spektakl dedykowany pamięci Andrzeja Hrydzewicza

Reżyseria: Błażej Biegasiewicz
Scenografia: Alicja Kolińska
Występuje: Grzegorz Cinkowski
Inspicjent/Sufler: Edyta Bicz

Błażej Biegasiewicz – student III roku Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Absolwent kognitywistki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Asystent Michała Zadary przy „Dziadach. Częściach I, II i IV oraz wierszu Upiór” wystawianych w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz Iwony Kempy przy „Spóźnionych odwiedzinach” realizowanych w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.