WIŚNIOWY SAD
Antoni Czechow / reż David Mgebrishvili

* WSZYSTKIE *

Dramat
Czas trwania: 1 godz. 40 min. / Bez przerwy
– – – – – –

Teraźniejszość zmienia się dynamicznie. Zmieniają się relacje, zmienia się świat, człowiek i nawet natura. „Stare” staje się niepotrzebne – a „nowe” napawa obawami. “Dom, w którym mieszkamy, dawno już nie jest naszym domem!” słowa jednego z bohaterów Wiśniowego Sadu najbardziej dokładnie i bezlitośnie ukazują nieuchronny upływ czasu … Wtedy zadajemy sobie pytanie: Co dalej? Co nas czeka? I co będzie jutro? D. Mgebrishvili – reżyser.

Tekst: Antoni Czechow
Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Reżyseria: David Mgebrishvili
Scenografia: Tamri Okhikiani
Inspicjent/sufler: Edyta Bicz

Dramat
Czas trwania: 1 godzina 35 minut
bez przerwy

 

Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem. Raniewska: Co tam sztuki, przypatrzcie się lepiej sobie: Jak wy żyjecie… jak szaro… Ile niepotrzebnych rzeczy mówicie.

A. Czechow „Wiśniowy sad”, akt II

“Wiśniowy sad” w reżyserii Davida Mgebrishvili – Dyrektora Artstycznego zaprzyjaźnionego Teatru w Poti – to uwspółcześniona wersja dramatu okrzykniętego najwybitniejszym w dorobku Antoniego Czechowa! To poruszająca opowieść o ludziach – stojących w obliczu nieuchronnej katastrofy, z której jedynym wyjściem jest sprzedaż tytułowego wiśniowego sadu. W tym świecie bohaterowie poddają się niesionym przez życie koniecznościom… a każdy nosi w sobie jakiś dramat, pozornie niewidoczny w banalnej rzeczywistości…