WSPOMNIEŃ CZAR, PIEŚNI SERCA I BUNTU

koncert Alexandra Maceradi - koncert został odwołany

* WSZYSTKIE *

czyli powszechnie znane rosyjskie ballady i romanse, ukraińskie dumki, nostalgiczne utwory ludowe oraz pieśni Okudżawy i Wysockiego to wszystko składa się na najnowszy program Alexandra Maceradi, pochodzącego z Krymu pieśniarza i gitarzysty,o korzeniach zarówno greckich, jak polskich i ukraińskich. Do tej pory swój talent dzielił między Polskę i słoneczny Krym, teraz na stałe mieszka w Polsce. Muzykę Alexandra przenika wielki smutek, smutny i piękny jest jego recital, a właściwie sceniczny spektakl, taka muzyczna opowieść o porywach ludzkich serc.
– – – – – –

Opowiada o tym, że każda pieśń jest wołaniem o istnienie, że jest językiem niewysłuchanych i rodzi się tylko w prawdziwie wrażliwym sercu. Pokazuje nam różne oblicza ludzkiej duszy, niezgody na otaczającą niegodziwość świata, od filozoficznie spokojnego, intelektualnego buntu Okudżawy, pełnego delikatnych aluzji i ironii, do drapieżnego, wykrzyczanego całą mocą, spalającego i oczyszczającego buntu w pieśniach Wysockiego.

Alexandr sięga też do przebogatej skarbnicy twórczości ludowej, do nostalgicznych, niezwykle melodyjnych ukraińskich dumek, które poruszają do głębi swoim przekazem prosto z serca – strzeżcie swych serc, bo tam początek życia (Prz.4.23).

Zasłuchanych widzów wprowadza w świat zapomnianych przeżyć i zachwytów, ciepłym, ujmującym głosem, przeplatając pieśni opowieściami, z niezrównanym mistrzostwem przekazuje słuchaczom cząstkę duszy zbuntowanego tułacza – emigranta . Pozwólcie więc poprowadzić się w krainę, gdzie wiersze nie umierają, bo stają się muzyką, gdzie prostymi słowami można wyśpiewać całą prawdę o przyjaźni, tęsknocie, wolności, przeszłości i pamięci … Śpiewa w języku rosyjskim, ukraińskim i polskim.

Z powodzeniem Alexandr prezentował swój program w polskich teatrach, w Sali Kongresowej w Warszawie, Piwnicy pod Baranami, ale również w innych, nieraz

bardzo kameralnych miejscach. Może warto zastanowić się, czy w codziennej gonitwie nie znaleźć wieczoru na powrót do wspomnień, na wycieczkę do marzeń…..

www.maceradi.pl

Font Resize
Kontrast