XIX FDW MIŁOŚĆ OD OSTATNIEGO WEJRZENIA
Vedrana Rudan
Teatr Dramatyczny w Warszawie
15.10 / wtorek
godz. 18:00

* WSZYSTKIE * Kup bilet

Czas trwania: 1 godz. 30 min.
Miejsce: Scena Teatru Nowego w Zabrzu
Bilety: 50/40 zł.
Teatr Dramatyczny w Warszawie
Spektakl dla widzów dorosłych
– – – – – –
Znęcanie się nad rodziną jest najczęściej popełnianym przestępstwem w Polsce, zaraz po przestępstwach przeciwko mieniu i życiu. Przemoc domowa jest najczęstszą formą agresji interpersonalnej – szacuje się, że około jedna trzecia wszystkich kobiet doznaje różnych form przemocy ze strony swoich partnerów. W świetle statystyk, raportów i badań międzynarodowych fundacji oraz Centrów Praw Kobiet książka chorwackiej pisarki Vedrany Rudan jawi się jako niezwykle aktualne, odważne, momentami brutalne i szczere świadectwo kobiety, która przez całe życie próbowała walczyć z kontrolą, siłą, dominacją i władzą mężczyzn. Trzydziesto-jedno letnia bohaterka „Miłości od ostatniego wejrzenia” poddawana jest kontroli od najmłodszych lat życia. Odtwarzając w pamięci lata dzieciństwa, rekonstruuje obraz zaborczego i agresywnego – w stosunku do niej jak i do żony – ojca. Mężczyzny, który jako pierwszy podważył jej podmiotowość i poczucie bycia wolnym człowiekiem.

przekład: Marta Dobrowolska-Kierył
reżyseria i adaptacja Iwona Kempa
scenografia i kostiumy Joanna Zemanek
Obsada:
Karolina Charkiewicz,
Magdalena Czerwińska,
Anna Gajewska,
Małgorzata Niemirska,
Agata Wątróbska

W dorosłym życiu jego postawę w toksycznym i hierarchicznym związku powiela jej partner – brutalny i nieobliczalny sędzia, który w czasie wolnym zamienia się w bezwzględnego myśliwego.
„Miłość od ostatniego wejrzenia” to niezwykle poruszająca historia kobiety, której “wcisnęli, że polowanie na księcia to sens życia, a strach przed samotnością to koń, na którym ma pędzić, dopóki nie złowi jedynego prawdziwego szczęścia.”
Co robić, gdy wymarzone małżeństwo okazuje się ciągłym stanem wojny?

Chorwacka autorka, Vedrana Rudan, z właściwą sobie bezkompromisowością i wyłaniającym się z najciemniejszych zakamarków poczuciem humoru, opowiada o miłości i nienawiści, o poniżaniu i zemście. Reżyserka Iwona Kempa w swoim spektaklu oddaje głos kobietom, które nie boją się wykrzyczeć tego czego żądają od świata i swoich najbliższych.

Festiwal 2019

Kup bilet