XIX FDW POŻAR W BURDELU/HEROSI TRANSFORMACJI.OSTATECZNE STARCIE
Michał Walczak
20.10 / niedziela
godz. 18:00

* WSZYSTKIE * Kup bilet

Czas trwania: 2 godziny
Miejsce: Scena Teatru Nowego w Zabrzu
Bilety: 60/50 zł.
Pożar w burdelu
Musical fantastyczno-naukowy
– – – – – –
Pozostali przy życiu polscy Avengersi – superbohaterowie transformacji w 30 rocznicę odzyskania wolności i uchwalenia Planu Balcerowicza zbierają się w opuszczonym Parku Rozrywki Narodowej, który budował w Warszawie Michael Jackson. Balcero, Excel, Lech i Danuta Wałęsowie, Joanna Szczepkowska, Gruba Kreska i inni herosi przy ośmiorniczkach i prosecco debatują jak oświecić lud. Aby przebić rząd w ofercie socjalno-rozrywkowej bohaterski Balcero – lider herosów – ogłasza II Plan Balcerowicza. Napędem PKB będzie popkultura i rozrywka: komiksy, gry komputerowe i musicale, którymi młody Leszek Balcerowicz zachwycił się podczas podróży do Nowego Jorku w latach 70. Z ówczesną wielką miłością – Paulą Wilanowską – oglądali spektakle na Broadwayu, zwiedzali muzea i poznali Andy Warhola. Paula – obecnie szefowa biura popkultury w Ratuszu – spotyka Balcero po latach na fieście z okazji 30-lecia odzyskania wolności. Czy uda się uratować miłość, odbudować Park Rozrywki Narodowej i odzyskać kontakt z ludem? Kto wygra ostateczne starcie o serca i dusze Polaków?

SCENARIUSZ I REŻYSERIA:
Michał Walczak
MUZYKA:
Andrzej Izdebski, Wiktor Stokowski
RUCH SCENICZNY:
Bartosz Figurski
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY:
Barbara Koczarowa, Agata Stanula
PLAKAT/WIZUALE:
Beata Sosnowska
VIDEO:
Volatus Media
PRODUKCJA:
Monika Gołębiewska
Obsada:
Leszek Balcerowicz (Michał Meyer),
Lech Wałęsa (Rafał Derkacz),
Danuta Wałęsowa (Monika Babula),
Metrowoman (Karolina Czarnecka),
Michael Jackson (Krzysztof Broda-Żurawski),
Andy Warhol (Ralph Kamiński)

„Herosi transformacji” to drugi po „Żelaznych Waginach 2” komiks muzyczny Pożaru w burdelu. 30 rocznica odzyskania wolności jest okazją do rozmowy o transformacji nie tylko z perspektywy polityki ale także popkultury, której symbolem jest musical. We współpracy z Domem Spotkań z Historią chcemy pokazać, że w świecie przeciążonym informacjami to współczesny teatr muzyczny jest najlepszym medium dla głębokiej i równocześnie masowej rozmowy o historii Polski.

Pożar w burdelu po licznych transformacjach powraca jako warszawski teatr muzyczny, którego celem jest tworzenie oryginalnych, polskich musicali. W ojczyźnie teatru muzycznego kuźnią nowych idei jest off-broadway. „Herosi transformacji” inaugurują offową scenę muzyczną w Warszawie. Małej Warszawie.

W obsadzie oprócz artystek znanych z poprzednich spektaklu Pożaru wystąpią gwiazdy SNL Polska, Teatru Syrena, Teatru Lalka, laureaci, finaliści PPA i osobowości świata muzycznego.

Festiwal 2019

Kup bilet