XX FDW GARDEROBA DAMSKA
Arnošt Goldflam
Těšínské divadlo Český Těšín
21.10 / czwartek
godz. 18:00

* WSZYSTKIE * Kup bilet

Czas trwania: 75 minut
Miejsce: Scena Kameralna w Parku Hutniczym 11
Bilety: 40/30 zł.
Teatr Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu
– – – – – –

Czy wiecie, które miejsce w teatrze jest naprawdę najważniejsze? Tam zapadają decyzje, tam się dyskutuje, ocenia wszystko i wszystkich. Tym tajemniczym miejscem jest właśnie… garderoba damska.

Poprzez spotkania i rozmowy w garderobie teatralnej ta komedia pozwala spojrzeć na losy czterech aktorek. Do życia Marii wkracza nowy mężczyzna, Maria przeżywa pierwsze uniesienia i rozczarowania. Trudę i jej małą córeczkę ponownie opuszcza mąż. Młodziutka Klara marzy o roli i sukcesie. Najstarsza Liza zastanawia się nad sensem aktorstwa. Losy czterech aktorek przecinają się zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Komedia Garderoba damska doskonale ukazuje często ukrywane atrakcje życia teatralnego za kulisami. Nie brakuje humoru sytuacyjnego. A widzowie mają wyjątkową okazję do wspaniałej zabawy.

Kategoria wiekowa: 14 +

Reżyseria: Zbyšek Radek
Adaptcja, reżyseria, scenografia Zbyšek Radek
Tłumaczenie Dagmara Foniok, Zbyšek Radek
Muzyka Richard Galliano, Angelo Debarre, Stepahane Grapelli, Astor Pizzola
Obsada:

Anna Paprzyca: Truda
Barbara Szotek-Stonawski: Marie
Dagmar Foniok: Liza
Joanna Litwin: Klára

Od autora:

Lubię pisać dla kobiet, dla aktorek. Po pierwsze dlatego, żeby lepiej je zrozumieć, ale również dlatego, że lubię ich sposób myślenia, reakcje, ich życie. Garderobę damską napisałem jako podziękowanie za ich starania, opiekę, zmartwienia, za wszystko.

Festiwal 2021

Kup bilet