ZAPRASZAMY NA PREMIERĘ FAMILIJNEGO SPEKTAKLU „KRÓLOWA ŚNIEGU”

Serdecznie zapraszamy na premierę wspaniałego familijnego spektaklu „Królowa Śniegu” wg Hansa Christiana Andersena w reżyserii Macieja Podstawnego.

Ze względu na trwający wciąż remont premiera Teatru Nowego odbędzie się w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca 3 października 2020 r. o godz. 17.00 . Tego nie można przegapić!

KUP BILETY ONLINE – SOBOTA 03.10.2020 godz. 17:00

KUP BILETY ONLINE – NIEDZIELA 04.10.2020 godz. 17:00

Królowa Śniegu” to oparta na baśni Hansa Christiana Andersena historia dziewczynki Gerdy, która – z misją ratunkową – wyrusza w najważniejszą w swoim życiu podróż. Chce odnaleźć i uwolnić swojego przyjaciela Kaja, uwiedzionego przez potężną i tajemniczą Królową Śniegu. Baśń rozgrywa się zarówno w Kopenhadze, tuż przed wybuchem I Wojny Światowej, jak i podczas całego XX wieku, w miejscach najbardziej fantastycznych i najbardziej odległych – na dalekiej zmarzniętej północy, tam, gdzie rzeczywistość spotyka się z magią.

Królowa Śniegu” to baśń przygodowa, ale również opowieść o dojrzewaniu, poszukiwaniu swojego miejsca i swojego głosu, historia o odwadze, kształtowaniu się tożsamości dziecka, również o upływie czasu i starości, o kobiecości i o nieposkromionej sile natury, nieustannie – i na szczęście – stawiającej człowiekowi opór. To spektakl o wielkiej wyprawie małej Gerdy, która u kresu swej podróży, kiedy dociera do Kaja, jest już świadomą siebie, silną kobietą.

Ale czy dorośli Kaj i Gerda będą szczęśliwi? Wszak w świecie Andersena i naszym świecie nie ma łatwych rozwiązań, a fragmenty zwierciadła stworzonego przez złośliwego trolla nadal spoczywają jak drzazgi w wielu sercach.

Opowieść adresowana jest do wszystkich młodych widzów od 11. roku życia, ale twórcy – na co dzień kojarzeni z teatrem dla dorosłych – obiecują, że nowoczesny i widowiskowy język opowieści, muzyka Anny Steli i powaga, z jaką traktują nastoletniego widza, gwarantują, że „Królowa Śniegu” uwiedzie również dorosłych widzów i stworzy przestrzeń do rozmowy oraz spotkania na linii dziecko – dorosły, kobieta – mężczyzna, dobro – zło.

Spektakl KRÓLOWA ŚNIEGU wg Hansa Christiana Andersena zrealizowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

reżyseria i scenariusz: Maciej Podstawny
scenariusz i dramaturgia: Dorota Kowalkowska
scenografia, kostiumy, projekcje i światło: Paula Grocholska i Marta Śniosek-Masacz
muzyka i przygotowanie muzyczne: Anna Stela
ruch sceniczny: Łukasz Zgórka
inspicjent / sufler: Grażyna Nowosielska

obsada: Hanna Boratyńska, Anna Konieczna, Danuta Lewandowska, Kasia Łacisz, Joanna Romaniak, Maciej Kaczor (gościnnie), Jarosław Karpuk, Jakub Piwowarczyk, Krzysztof Urbanowicz, Marian Wiśniewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *