SŁOWA NA PIASKU – próba prasowa

Już 5 czerwca o godz.11:00 zapraszamy wszystkie chętne media do udziału w próbie prasowej spektaklu „SŁOWA NA PIASKU” na Scenie Kameralnej im. St. Bieniasza  Teatru Nowego w Zabrzu (Park Hutniczy 11).

Więcej informacji pod numerem 692934078 – Paweł Janicki / prosimy o potwierdzenie przybycia.

 

Autor: David Desola
Reżyseria: Adam Biernacki

Kostiumy i scenografia: Joanna Jaśko-Sroka
Współpraca ruchowa: Magdalena Ołdziejewska
Inspicjent/sufler: Grażyna Nowosielska

 
Obsada:
Dagmara Noszczyk
Jakub Piwowarczyk
Zbigniew Stryj

Na parkowej ławce wpatrują się w bezużyteczne bajoro dwaj mężczyźni. Wytrwale, mimo zimna, spotykają się tu, choć mogliby jak reszta społeczeństwa, siedzieć u dentysty – w końcu w zimie zęby psują się szybciej niż latem, bo zimą je się więcej słodyczy, żeby przegnać smutek.

Wszystko po to, by jeden z nich, straumatyzowany zawodem nauczyciela Oskar, podjął się nie lada zadania: ma przemóc swój irracjonalny lęk i zacząć korepetycje z synkiem pewnej kobiety. Sęk w tym, że synek, mimo wszelkich prób zignorowania tego faktu przez matkę, nie istnieje. Ale to nie jedyny frapujący zwrot akcji w tej sztuce.

CZY TO HORROR? TROCHĘ TAK. CZY TO KOMEDIA? TROCHĘ TAK. CZY TO TRAGEDIA? TROCHĘ TAK. CZY TO ROMANS? TROCHĘ TAK.

Hiszpański dramaturg David Desola wprowadza nas w świat, w którym nic nie jest pewne na sto procent. I żaden z bohaterów tego dramatu nie jest do końca normalny. Ale w końcu, jak konstatuje karmiący nieistniejące kaczki profesor Hierofant, mędrzec i błazen w tym spektaklu, „wszyscy jesteśmy szaleni i normalni jednocześnie. Jesteśmy szarmalni albo norleni, w sumie to samo, chociaż nie wszystko jedno”.

Dramat tego autora, „7 minut”, w reżyserii tegoż reżysera, Adama Biernackiego, zdobył serca jury i publiczności XVII edycji Festiwalu Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu. Zapraszamy więc na nowe spotkanie z tymi twórcami – zobaczmy czym tym razem nas zaskoczą!

“Myślę, że to moje najlepsze dzieło z jednego powodu: było mi je napisać bardzo łatwo, ponieważ postacie mówiły same za siebie, po prostu je tam umieściłem, a one zbudowały historię. To zdarza się tylko w nielicznych przypadkach, gdy autor czuje, że dotyka nieba. To już druga moja premiera w Polsce (obie w tłumaczeniu Rubi Birden i reżyserii Adama Biernackiego), chcę iść na trzecią! Trzymam kciuki za twórców z Zabrza! Życzę udanej premiery!”David Desola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *