SYLWESTER W ZABRZAŃSKIM TEATRZE

Zapraszamy na niezapomniany Wieczór Sylwestrowy do Teatru Nowego!

Już od godz.17.30 rozpoczniemy przygotowania do nadejścia Nowego Roku 2019 !

W bajeczny nastój wprowadzimy Państwa spektaklem „ŚMIECH WZBRONIONY” w reżyserii Zbigniewa Stryja, który zagramy dwukrotnie.

Ta brawurowa komedia, pełna niespodziewanych zwrotów akcji, spotkań na granicy zdrowego rozsądku i humoru, który czasem gorzko smakuje, na pewno nie powstrzyma Państwa od gromkiego śmiechu!

A o północy zapraszamy na wspólne powitanie Nowego Roku!

31 grudnia 2018 r. godz.17.30 i 21.30

MIRO GAVRAN

Śmiech wzbroniony”

Tłumaczenie: Anna Tuszyńska

Reżyseria: Zbigniew Stryj

Scenografia: Grupa Dekoratornia 93

Występują: Joanna Romaniak, Dagmara Noszczyk, Zbigniew Stryj

Śmiech wzbroniony” Miro Gavrana w reżyserii Zbigniewa Stryja w komediowy sposób przedstawia historię miłosnego trójkąta. Po trwającym kilka lat romansie z dużo starszym od siebie – żonatym mężczyzną, znudzona sytuacją kobieta zrywa ze swoim kochankiem. Odrzucony mężczyzna staje się zaborczym i dość nudnym małżonkiem, który narzuca rodzinie nowy tryb życia. Dochodzi do tego, że niezadowolona z nowej sytuacji żona postanawia spotkać się z byłą kochanką swojego męża, namawiając ją do ponownego nawiązania romansu. Mężczyzna, oczywiście, o niczym nie może się dowiedzieć! Mnóstwo nieporozumień i zabawnych rozwiązań !

Komedia „Śmiech wzbroniony” uhonorowana została nagrodą Marina Držića przyznawaną przez Chorwackie Ministerstwo Kultury. Premiera tej sztuki odbyła się w Zagrzebiu w 2004 roku. Przetłumaczona została na kilka języków m.in.: angielski, rosyjski, słowacki, francuski, czeski i polski.