TEATR POLSKA 2019 – THE END

Właśnie zakończyliśmy trzy trasy wyjazdowe projektu TEATR POLSKA ze spektaklem „KRÓLOWIE STRZELCÓW. SPORT W CIENIU IMPERIUM” w reżyserii Piotra Ratajczaka. I musimy dodać, że z ogromnym sukcesem!!! Dotarliśmy do dziewięciu malowniczych miejsc: Stąporkowa, Dębicy, Staszowa, Oławy, Kłodzka, Jelcza-Laskowic, Głogowa, Brzegu Dolnego, Szprotawy – w których owacjom na stojąco i brawom po zakończonym spektaklu – nie było końca!

Wspaniałe opinie publiczności, wypowiadane podczas wspólnych spotkań, utwierdziły nas w przekonaniu, jak wspaniałym przedstawieniem, budzącym szereg emocji, są „Królowie strzelców”. W każdym miejscu spektakl poprzedziły warsztaty teatralne, które bezpośrednio nawiązywały do tematyki „Królów strzelców” czyli nierozerwalnie związanych ze sobą – spotu i polityki. Wspólnie z uczestnikami (którymi były zarówno grupy zorganizowane, jak i indywidualni uczestnicy) zastanawialiśmy się, czy istnieją w sporcie zasady fair play i jakie czynniki mogą wpłynąć na rozwój kariery sportowej, bądź jej załamanie. Należy również dodać, że ilość widzów, która obejrzała nasz spektakl była imponująca.

Na szczególną uwagę zasługuje urzekająca gościnność gospodarzy poszczególnych miejscowości. W niektórych z nich pojawiliśmy się już po raz drugi (w 2015 również w ramach projektu TEATR POLSKA – ze spektaklem „Jasiu albo polish joke” w reżyserii Macieja Podstawnego).

Był to wspaniały i niezapomniany czas….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Font Resize
Kontrast