TO BYŁA PIĘKNA KOLEJKA

Jak zwykle nie zawiedliście! Kolejka po bilety za 350 groszy była piękna i Wy w niej byliście piękni!

#czarnonabialym #groszegrajarole #bilet350groszy #5latdzienteatrupublicznego #królowiestrzelców #zabrze #teatrzabrze

„FARSA SPORTOWA” Spektakl, którego inspiracją staje się książka Zbigniewa Rokity, jest pretekstem do rozmowy na temat nierozerwalnie ze sobą splecionych – sportu i polityki. Sportowe emocje pozwalają zarówno zawładnąć masami, jak i zostać przez nie pozbawionym władzy… To sport staje się bronią w walce o wolność. Ale równie dobrze może być on narzędziem, z pomocą którego umacnia się prestiż i siłę państw autorytarnych, imperialnych, czy totalitarnych […] —————————————————-
„Bilet do teatru za 350 groszy” to już piąta taka akcja Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego z okazji Dnia Teatru Publicznego, który co roku obchodzimy 12 maja. Wśród teatrów biorących w niej udział nie mogło zabraknąć i nas. Tym razem w wyjątkowej cenie 350 groszy (3,5 złotego) będzie można kupić bilet na „KRÓLOWIE STRZELCÓW. SPORT W CIENIU IMPERIUM” w reżyserii Piotra Ratajczaka

> Specjalny pokaz odbędzie się 18 maja o 19.00.
> Bilety będzie można kupić tego samego dnia od godziny 12.00 tylko w kasie Teatru.
> Jedna osoba może zakupić maksymalnie 2 bilety!

Skąd 350 groszy?
Mniej więcej tyle wynosi efekt ekonomicznego oddziaływania publicznego teatru dla regionu, w którym teatr pracuje. Wiemy to z badania, które na zlecenie Instytutu Teatralnego od dwóch lat realizują ekonomiści ze Szkoły Głównej Handlowej, pod kierunkiem prof. Rafała Kasprzaka. Kiedy po raz pierwszy przeprowadzono badanie w roku 2016, efekt wynosił średnio 3,36 zł. Rok później było to 3,68 zł.

W Polsce działa sieć 121 teatrów publicznych, co jest zjawiskiem wyjątkowym w skali światowej. W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” w całym kraju będą grane przez cały tydzień – aż do 26 maja.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

fot. Paweł JaNic Janicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *