XIX FDW – zgłoszenia

W dniach 12-20 października 2019 r. odbędzie się w Zabrzu XIX Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej “Rzeczywistość przedstawiona”. Jak co roku, chcemy podczas Festiwalu zaprezentować kilkanaście najbardziej znaczących inscenizacji dramatu polskiego i obcego, po­wstałych nie później niż w roku 2018 i spełniających następujące kryteria regulaminowe:

  • spektakl jest inscenizacją dramatu (w szczególnych przypadkach dopuszczalne są również adaptacje innych gatunków literackich) powstałego po roku 1989;
  • spektakl stanowi istotny głos w dialogu z rzeczywistością, dotykając najważniejszych pro­blemów współczesnego świata, zwłaszcza dokonujących się w nim przemian, w różnych sferach życia: społecznej, politycznej, kulturowej, duchowej, obyczajowej etc.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o nadsyłanie propozycji przedstawień, które – Państwa zdaniem – najlepiej wpisują się w formułę naszego Festiwalu i które chcieliby Państwo zaprezentować w festiwalowym konkursie. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zapisami regulaminu i przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej (do pobrania na stronie www.teatrzabrze.pl) wraz z nagraniem spektaklu na płytach DVD (2 sztuki) na adres:

Beata Dąbrowiecka (Kierownik literacki/Sekretarz festiwalu)
TEATR NOWY
PLAC TEATRALNY 1
41-800 ZABRZE z dopiskiem: festiwal/zgłoszenie
lub:
festiwal@teatrzabrze.pl
tel. 691 8888 19

Nagranie video będzie podstawą wstępnej selekcji zgłoszonych przedstawień; spektakle „zakwalifikowane” tą drogą postaramy się obejrzeć „na żywo” na scenach macierzystych (o umożliwienie czego będziemy Państwa prosili). Z tego względu prosimy o jak najszybsze nadsyłanie zgłoszeń; termin ostateczny upływa 20 maja br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *