XX FDW – zgłoszenia

W dniach 10-18 października 2020 r. odbędzie się w Zabrzu XX Ogólnopolski Festiwal
Dramaturgii Współczesnej “Rzeczywistość przedstawiona”. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa ze względu na Jubileuszowy charakter. Jak co roku, chcemy podczas Festiwalu zaprezentować kilkanaście najbardziej znaczących inscenizacji dramatu polskiego i obcego, po­wstałych w poprzednim i bieżącym sezonie artystycznym i spełniających następujące kryteria regulaminowe:

  • spektakl jest inscenizacją dramatu (w szczególnych przypadkach dopuszczalne są również adaptacje innych gatunków literackich) powstałego po roku 1989;

  • spektakl stanowi istotny głos w dialogu z rzeczywistością, dotykając najważniejszych pro­blemów współczesnego świata, zwłaszcza dokonujących się w nim przemian, w różnych sferach życia: społecznej, politycznej, kulturowej, duchowej, obyczajowej etc.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o nadsyłanie propozycji przedstawień, które – Państwa zdaniem – najlepiej wpisują się w formułę naszego Festiwalu i które chcieliby Państwo zaprezen-tować w festiwalowym konkursie. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zapisami regula-minu i przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej (do pobrania na stronie www.teatrzabrze.pl) wraz z nagraniem spektaklu na płytach DVD (2 sztuki) na adres:

Beata Dąbrowiecka
TEATR NOWY
PLAC TEATRALNY 1
41-800 ZABRZE z dopiskiem: festiwal/zgłoszenie
lub:
festiwal@teatrzabrze.pl
tel. 691 8888 19

Nagranie video będzie podstawą wstępnej selekcji zgłoszonych przedstawień; spektakle „zakwalifikowane” tą drogą postaramy się obejrzeć „na żywo” na scenach macierzystych (o umo-żliwienie czego będziemy Państwa prosili). Z tego względu prosimy o jak najszybsze nadsyłanie zgłoszeń; termin ostateczny upływa 20 maja br.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Font Resize
Kontrast