XXI FDW – karta zgłoszeniowa

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XXI OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU DRAMATURGII WSPÓŁCZESNEJ „RZECZYWISTOŚĆ PRZEDSTAWIONA” ZABRZE 2022 

W dniach 15 – 23 października br. odbędzie się w Zabrzu XXI Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2022. W związku z tym zwracamy się z prośbą o nadsyłanie propozycji przedstawień, które Państwa zdaniem najlepiej wpisują się w formułę naszego Festiwalu i które chcieliby Państwo zaprezentować w festiwalowym konkursie. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zapisami regulaminu i przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej wraz z nagraniem spektaklu w dwóch egzemplarzach (na pendrive) lub linkiem (który nie wygasa) na adres:

Beata Dąbrowiecka
TEATR NOWY
PLAC TEATRALNY 1
41-800 ZABRZE z dopiskiem: festiwal/zgłoszenie
lub: festiwal@teatrzabrze.pl
tel. 691 8888 19

 

Jak co roku, chcemy podczas Festiwalu zaprezentować kilkanaście najbardziej znaczących inscenizacji dramatu polskiego i obcego, powstałych w ostatnich sezonach artystycznych i spełniających następujące kryteria regulaminowe:

  • spektakl jest inscenizacją dramatu (w szczególnych przypadkach dopuszczalne są również adaptacje innych gatunków literackich) powstałego po roku 1989;

  • spektakl stanowi istotny głos w dialogu z rzeczywistością, dotykając najważniejszych problemów współczesnego świata, zwłaszcza dokonujących się w nim przemian, w różnych sferach życia: społecznej, politycznej, kulturowej, duchowej, obyczajowej etc.

Po dokonaniu wstępnej selekcji przedstawień na podstawie nagrań, chcielibyśmy w miarę możliwości wybrane spektakle obejrzeć na scenach macierzystych. Dlatego prosimy o jak naj-szybsze nadsyłanie zgłoszeń; termin ostateczny upływa 31 maja br.

Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku
Jerzy Makselon

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *