XXIII FESTIWAL DRAMATURGII – CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA

Szanowni Państwo!

W dniach 19 – 27 października br. odbędzie się w Zabrzu XXIII Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2024

W związku z tym zwracamy się z prośbą o nadsyłanie propozycji przedstawień, które Państwa zdaniem najlepiej wpisują się w formułę naszego Festiwalu i które chcieliby Państwo zaprezentować w festiwalowym konkursie.

Jak co roku, chcemy podczas Festiwalu zaprezentować kilkanaście najbardziej znaczących inscenizacji dramatu polskiego i obcego, powstałych w ostatnich sezonach artystycznych
i spełniających następujące kryteria  regulaminowe:

  • spektakl jest inscenizacją dramatu (w szczególnych przypadkach dopuszczalne są również adaptacje innych gatunków literackich) powstałego po roku 1989;
  • spektakl stanowi istotny głos w dialogu z rzeczywistością, dotykając najważniejszych problemów współczesnego świata, zwłaszcza dokonujących się w nim przemian, w różnych sferach życia: społecznej, politycznej, kulturowej, duchowej, obyczajowej etc.

MŁODZI W RZECZYWISTOŚCI

Po raz pierwszy w tym roku otwieramy nabór spektakli do drugiego nurtu tj. „MŁODZI W RZECZYWISTOŚCI”, pragnąc tym samym zachęcić do udziału w festiwalu  reżyserów, których debiut sceniczny miał miejsce nie później – niż 5 lat temu. Miejscem prezentacji będzie Scena Kameralna im. St. Bieniasza Teatru Nowego w Zabrzu. Spektakl powinien spełniać następujące kryteria:

  • jest inscenizacją dramatu (w szczególnych przypadkach dopuszczalne są również adaptacje innych gatunków literackich) powstałego po roku 1989;
  • spektakl stanowi istotny głos w dialogu z rzeczywistością, dotykając najważniejszych problemów współczesnego świata, zwłaszcza dokonujących się w nim przemian, w różnych sferach życia: społecznej, politycznej, kulturowej, duchowej, obyczajowej etc.
  • debiut sceniczny reżysera – miał miejsce nie później – niż 5 lat temu
  • ilość widzów dla których przeznaczony jest spektakl – 80
  • do zgłoszenia prosimy dołączyć nagranie spektaklu, rider techniczny, kosztorys oraz CV reżysera

 

 

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zapisami regulaminu i przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej (do pobrania na stronie www.teatrzabrze.pl) wraz z nagraniem spektaklu w dwóch egzemplarzach (na pendrive) lub link ( który nie wygasa) na adres:

 

Beata Dąbrowiecka / p.o. Dyrektor Naczelny
TEATR NOWY / PLAC TEATRALNY 1
41-800 ZABRZE z dopiskiem: festiwal/zgłoszenie
lub: festiwal@teatrzabrze.pl
tel. 691 8888 19

Po dokonaniu wstępnej selekcji przedstawień na podstawie nagrań, chcielibyśmy w miarę możliwości wybrane spektakle obejrzeć na scenach macierzystych. Dlatego prosimy o jak najszybsze nadsyłanie zgłoszeń; termin ostateczny upływa 31 maja br.

Zapraszamy!!!
p.o Dyrektor Naczelny
Beata Dąbrowiecka

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *