ODLICZANIE PRZED XVIII FDW – JURY MŁODYCH

Kalina Piesik (juror po raz trzeci)

Jakie są moje oczekiwania? Wierzę, że atmosfera festiwalu się nie zmieni, ponieważ uwielbiam to uczucie: spotykanie tych samych ludzi, pasjonatów teatru, rozmowy z widzami, a także z twórcami. Na każdym z festiwali mam przyjemność zobaczyć przynajmniej kilka spektakli, które bardzo mnie poruszają, powodują, że pomimo upływu czasu, nadal mam ochotę o nich myśleć, odkrywać nowe strony poruszanych problemów. Dlatego z niecierpliwością wyczekuję nowej dawki wzruszeń, dyskusji, kontrowersji.
Bo przecież teatr powinien zaskakiwać oraz dostarczać różnorodnych, często skrajnych emocji!

Kalina Piesik – studentka Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego, absolwentka Szkoły ART-PLAY w Katowicach, laureatka wielu konkursów recytatorskich, w tym prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Bartłomiej Golik (juror po raz drugi)

Czego oczekuję od XVIII edycji? Chciałbym, żeby spektakle były różne od siebie, żeby zaskakiwały. Oczywiście liczę też na ogólnie pojęty wysoki poziom wszystkiego, co dociera do widza – odbiorcy. Myślę, że poprzednie edycje „Rzeczywistości przedstawionej” są dobrą prognozą na to, że moje nadzieje się spełnią.

Bartłomiej Golik – student prawa na Uniwersytecie Śląskim, laureat konkursów recytatorskich i teatralnych, członek kabaretu „I…czyli ciąg dalszy nastąpi”. Pasjonat teatru hobbystycznie zajmujący się malarstwem.

Anna Stryj (juror po raz pierwszy)

Oczekuję – to takie bierne i przewidywalne. A ja pragnę dać się zaskoczyć Sztuce, chłonąć Ją i poznawać każdą nową Rzeczywistość Przedstawioną. Jak co roku obcować z Nią i dawać się zachwycać, jednak tym razem z większym skupieniem, by nie dać umknąć żadnemu szczegółowi i niuansowi. Wiem, że na pewno się nie zawiodę i po tym tygodniu będę pozytywnie zmęczona. Ufam też, że i ja, w swojej nowej roli, nie zawiodę.

Anna Stryj – studentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku położnictwo. Wokalistka bluesowa i gospelowa, autorka tomiku Dzień. Od najmłodszych lat związana z Teatrem Nowym w Zabrzu i scenami offowymi Zabrza.